Pocisk wystrzelony najprawdopodobniej z karabinu uderzył we wtorek w elewację domu mieszkalnego w Jaksmanicach na Podkarpaciu. To miejscowość leżąca w pobliżu granicy z Ukrainą.

Mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, poinformowała, że po stronie ukraińskiej odbywają się ćwiczenia tamtejszych służb granicznych. Prawdopodobnie zabłąkany pocisk przeleciał na stronę polską, trafiając w elewację domu w Jaksmanicach.

Pikor dodała, że ukraińskie służby we wtorek rano poinformowały polską stronę o ćwiczeniach. To normalna praktyka, gdy służby obu krajów przeprowadzają wszelkie działania w bezpośredniej bliskości granicy państw.

O odnalezieniu pocisku straż graniczną poinformował we wtorek wczesnym popołudniem mieszkaniec przygranicznej miejscowości Jaksmanice.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Przyjechałam z córką z zakupów. Mąż usłyszał strzały, jak wychodził z domu. Pocisk odbił się od ściany i upadł na trawę. Kilka chwil wcześniej mogła zdarzyć się tragedia – powiedziała w TVP Info właścicielka domu.

Zdaniem policjantów, którzy przyjechali na miejsce, pocisk pochodził prawdopodobnie z karabinu. Elżbieta Pikor dodała, że jest to pocisk z kałasznikowa.

Okoliczności zdarzenia i pochodzenia pocisku bada policja. Postępowanie nadzoruje prokuratura.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama