Reklama

W najbliższy czwartek (26 maja) obchodzone będą uroczystości Bożego Ciała. W związku z organizowanymi procesjami, niektóre ulice w Rzeszowie będą całkowicie lub częściowo zamknięte. 

Główne uroczystości Bożego Ciała w Rzeszowie rozpoczną się o godz. 9:00. Zamknięty zostanie dla ruchu pojazdów plac Farny, gdzie odbywać się będzie uroczysta msza. Około 10:00 z placu Farnego wyruszy uroczysta procesja. Przejdzie ulicami 3 Maja, Zamkową, Lisa Kuli, ul. Cieplińskiego, Sokoła do kościoła oo. Bernardynów.

– Utrudnienia na tych ulicach mogą potrwać do 12:00. Ulice 3 Maja, Zamkowa i Lisa Kuli będą w tym czasie całkowicie zamknięte. Zamknięta dla ruchu będzie także prawa nitka ulicy Cieplińskiego do skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego. Ruch w przeciwnym kierunku będzie kierowany na ulicę Mochnackiego – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.


Kolejne procesje wyruszą:

– Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzeszowie – o 11.00 procesja wyjdzie z kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy ul. Ks. Jana Stączka (w kierunku domu OSP) i dalej ul. Ks. Jana Stączka do skrzyżowania z ulicą Szafirową, a następnie ul. Szafirową do drogi serwisowej. Procesja zakończy się w miejsc, gdzie  droga serwisowa łączy się z ul. Potockiego przed stadionem klubu „Korona”

– Parafia Miłosierdzia Bożego (Osiedle Biała) o godz. 11:00 procesja przejdzie ulicami: Wojtyły oraz ul. Biała

– Parafia pw Św. Józefa Kalasancjusza ul. Lwowska 125. O 11:30 procesja wyjdzie z kościoła parafialnego i droga lokalna dojdzie do skrzyżowania z ulicą Cienistą, następnie przejdzie przez ul. Lwowska w kierunku ul. Warneńczyka do ul. Zygmunta Starego gdzie skręci w ul. Władysława IV dalej ul. Kr. Bony do skrzyżowania z ul. Olbrachta. W pobliżu ul. Olbrachta z ul. Warneńczyka odbędzie się nabożeństwo, po którym nastąpi rozwiązanie procesji ok. 13:30/14:00.

– Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Plac Św. Józefa – procesja w godzinach od 12:20  do 14:00 od kościoła przy placu Św. Józefa ul. Jarową przejdzie do skrzyżowania ulic Podkarpackiej i Beskidzkiej gdzie przy szkole będzie I ołtarz dalej do ul. Świętokrzyskiej (II ołtarz), ul. Zawiszy Czarnego (III ołtarz), następnie przejdzie do skrzyżowania ulic Zawiszy Czarnego i  9 Dywizji  Piechoty (IV ołtarz), gdzie procesja zakończy się

– Parafia pw. Matki Bożej Śnieżnej Rzeszów – Budziwój – procesja od 12:50 do 14:15 ul. Budziwojską od nowego kościoła do Domu Kultury „Budziwój” skąd powróci na plac kościelny (nowy kościół)

– Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Partyzantów –  o 13:30 procesja przejdzie ulicami Partyzantów Rycerską i Sienkiewicza, gdzie procesja zakończy się

– Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki w godz. 14:40 – 16:00 – procesja przejdzie ulicami Kościelną, Dukielską, Św. Jana z Dukli, Krynicka, Krośnieńską Sanocka

– Parafia pw Św Rodziny przy ulicy Solarza od 12:45 do 14:30 – procesja przejdzie ulicami Pleśniarowicza Jana Wiktora, Stojałowskiego, Solarza

– Parafia pw. Bożego Ciała od 12:45 do 14:00 – procesja wyruszy spod kościoła przejdzie ulicami Ślusarczyka, Kolbego ,Obrońców Poczty Gdańskiej i zakończy się pod kościołem

– Parafia pw. Judy Tadeusza (osiedle Kmity) od 13:30 do 15:00 – procesja przejdzie ulicami Chruściela, Bohaterów, Langiewicza i Wita Stwosza do kościoła

– Parafia pw. Narodzenia NMP od 14:00 do 15:15 – procesja wyruszy z kościoła parafialnego ul. Staroniwską 78 w kierunku Kościoła Górnego ul. Staroniwska 174

– Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej, al. Rejtana 21 – procesja rozpocznie się o 14:45, przejdzie chodnikiem  przy  al.  Rejtana w kierunku al. Niepodległości, dalej procesja skieruje się do bloków przy ulicy Krzyżanowskiego 6 i 12, gdzie nastąpi zakończenia procesji

– Parafia pw. Św. Jacka, procesja od 17:00 do 18:00 – wyruszy sprzed kościoła pw. Św Jacka przejdzie ulicą Dominikańską między blokami 6 i 8 alej obok przedszkola przy ul. Dominikańskiej i wejdzie na ul. Dąbrowskiego, skąd jednym pasem ruchu przejdzie do kościoła pw. MB Saletyńskiej, gdzie zakończy się.

Dodatkowe parkingi podczas koncertu

Utrudnienia mogą wystąpić w parafii w Strażowie, gdzie o 10:00 rozpocznie się procesja i poruszać się będzie drogami powiatowymi od kościoła do pomnika Bitwy pod Grunwaldem i dalej w kierunku Krasnego do przysiółka Kamieniec. Zakończenie uroczystości planowane jest na 12:00.

Utrudnienia mogą wystąpić również w Krasnem w godz. 11:15 – 12:00, gdzie  procesja wyruszy spod kościoła pw. Wniebowzięcia NMP  i częściowo poruszać się będzie drogą powiatową.

Od 17:00 do 20.00 w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia, Broniewskiego w związku z trwającym w Parku Sybiraków koncertem Jednego Serca Jednego Ducha mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Dla uczestników koncertu dojeżdżających autokarami policjanci wyznaczyli parkingi dla autokarów przy ul. Krakowskiej (parking przed sklepem Lidl), ul. Okulickiego (parking  przed sklepem Unimed), przy ul. Broniewskiego (parking przed sklepem Tesco), ul. Witosa (parking przed  sklepem B1).

Policjanci apelują do uczestników procesji, koncertu i kierowców o zachowanie szczególnej uwagi w miejscach trwających uroczystości.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: