Reklama

Pracowali nad nim około pięciu miesięcy, na koniec weszli na murawę Stadionu Miejskiego w Rzeszowie, by nagrać do niego teledysk. Cover „Ain’t Nobody” – Chaka Khan w wykonaniu rzeszowskich uczniów chwyta za serce.

W teledysku wystąpiło sześcioro uczniów Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie: 17-letnia Magda Nawojska (wokal), 18-letnia Klaudia Borowiec (wiolonczela), 16-letnia Wiktoria Bialic (wokal), 17-letni Jarek Szajna (pianino), 19-letni Jakub Kozłowski (bas) i 16-letni Wiktor Zieliński (perkusja).

Wszystkich łączy miłość do muzyki. Z całej szóstki coraz głośniej jest o Wiktorii Bialic. Pisaliśmy o niej już w ubiegłym roku. Wiktoria na Youtube prowadzi swój kanał „The Siblings”, na którym zamieszcza covery znanych amerykańskich piosenek.

Praca pod okiem nauczyciela

Tym razem Wiktoria postanowiła wspólnie ze szkolnymi kolegami i koleżankami nagrać cover znanego hitu „Ain’t Nobody” – Chaka Khan. Prace nad coverem trwały pięć miesięcy pod czujnym okiem nauczyciela rzeszowskich uczniów – Marcina Puto.

Młodzi zdolni muzycy w tym samym składzie nagrali wcześniej cover innego hitu „Lean on” Major Lazer & DJ Snake. – Wspólne granie tak nam się spodobało, iż stwierdziliśmy, że chcemy dalej grać razem – wspomina Wiktoria Bialic.

Uczniowie poprosili Marcina Puto o pomoc w wybraniu utworu i aranżacji. Padło na „Ain’t Nobody” – Chaka Khan.

– Ta piosenka w tej wersji pokazuje taką muzykę, w jakiej dobrze się czujemy i oddaje to, co naprawdę lubimy grać. Gdy stwierdziliśmy, że jesteśmy gotowi, wybraliśmy się do studia nagrań, by zrealizować nagranie muzyki. Było ono realizowane w rzeszowskim studio “Torowa studio” – opowiada Wiktoria.

Na wakacjach czasu nie marnują

Każdy z uczniów zrzucił się po 30 zł i cover nagrali u Przemysława Rzeszutka, który jest właścicielem „Torowa studio”. W nagraniu perkusji w studio uczestniczył także Mateusz Gębski. Potem przyszedł czas na teledysk do utworu.

– Nie marnujemy wakacji, tylko tworzymy projekty muzyczne wraz z wartościową muzyką. Promujemy też nasze miasto. Wakacje to idealny czas na zrealizowanie naszych muzycznych inspiracji. Taki rodzaj muzyki po prostu ,,gra nam w duszy” – tłumaczy Wiktoria Bialic.

Uczniowie zdecydowali, że teledysk nagrają na murawie Stadionu Miejskiego „Stal” przy ul. Hetmańskiej. Nie było to takie proste.

– Trzeba pochodzić i poprosić, ale dyrektor obiektu jest niezwykle serdeczną osobą i pozwolił nam zrealizować nagranie – mówi młoda wokalistka. Uczniowie teledysk nagrali na stadionie w minioną sobotę (23 lipca).

Montażem teledysku zajęła się Wiktoria Bialic. Przed komputerem spędziła wiele godzin. – Drugą moją pasją po muzyce jest właśnie film, reżyseria filmowa i praca nad całą produkcją – dodaje Wiktoria.

A teraz zobaczcie efekty jej pracy i przyjaciół z zespołu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: