Reklama

Pokazy koni, wielbłądów, białych lwów, kóz, a ponadto żonglerów i klaunów, oraz połykanie ognia będzie można zobaczyć w niedzielę (24 maja) w Rzeszowie podczas dwóch widowisk w wykonaniu znanego Cyrku Zalewskiego.

[Not a valid template]

 

Widowiska odbędą się przy ul. Witosa przy stadionie Resovii Rzeszów o godz. 14:00 i 17:00. Cyrk Zalewski powstał w 1993 r. Przez ponad 20 lat działalności stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych cyrków w Polsce. Każdego roku cyrkowcy w trakcie swojej trasy artystycznej odwiedzają ponad 200 miast w kraju.

W tym sezonie na arenie cyrku wystąpią artyści reprezentujący Polskę, Europę, ale także będzie mogli podziwiać artystów z Ameryki Południowej i Afryki.

Przed publicznością zaprezentuje się m.in. Kamil Zalewski, dyrektor artystyczny, a jednocześnie prowadzący przedstawienia. Zajmuje się również wielką magią, pokazami laser show 2.0, tresurą koni i wielbłądów. Razem z żoną Anetą występują jako prowadzący widowisko i para w numerach iluzjonistycznych.

Wystąpi również Maciej Sokołowski, który prezentuje akrobacje na linach. To zaledwie 22-letni absolwent Państwowej Szkoły Cyrkowej, który jest niezmiernie utalentowany. Jego występy cieszą się ogromnym powodzeniem wśród publiczności.

Żongler z Meksyku i Ghana boys

W Rzeszowie wystąpi żongler Pablo Martinez, który do Cyrku Zalewski przyjechał z Meksyku i gości w Polsce po raz pierwszy. Pablo, mając 4 lata został klaunem i występował ze swoim ojcem na arenie. W wieku 10 lat zaczął ćwiczyć żonglerkę i dwa lata później miał już swoje pierwsze show. Ćwiczył akrobatykę, ale żonglowanie to jego całe życie. Używa do tego rożnych przedmiotów: pierścieni, latających talerzy, piłeczek ping-pongowych, maczug, dodaje do tego również ogień.

Podczas niedzielnego widowiska będzie można zobaczyć także Ghana boys – zespół czterech akrobatów, którzy występują w tym sezonie po raz pierwszy w Polsce. Są świetnie wygimnastykowani, robią pokazy akrobatyczne, połykają ogień i zachwycają publiczność. Trzech chłopaków pochodzi z Ghany, a jeden z Kenii.

Białe lwy, wielbłądy, konie

Widzowie zobaczą także Ludvika Berouska z Czech, który od 20 lat zajmuje się tresurą zwierząt. Z lwami, które będzie można zobaczyć w Rzeszowie, pracuje już 4 lata. Białe lwy są odrzucane przez samice i większość z nich żyje dzięki pomocy ludzi.

Wystąpi również Bartek Bukład, dla którego cyrk od dziecka był pasją. Zbierał ulotki, chodził na wszystkie przedstawienia, jakie tylko odbywały się w jego mieście i robił zdjęcia. Kilkakrotnie odwiedził Cyrk Zalewski, marząc o pracy na jego arenie. Przypadkowo zaczął zajmować się reklamą, a potem spełniły się marzenia Bartka, ponieważ wystąpił kilkakrotnie wcielając się w rolę konferansjera właśnie w Cyrku Zalewski.

Publiczność w Rzeszowie będzie do łez zabawiał i rozśmieszał Klaun Mirko. Oprócz pokazów koni, wielbłądów, czy białych lwów, widzowie zobaczą także kozy.

KONKURS

W naszym konkursie, w którym do wygrania były trzy zaproszenie na widowiska (jedna osoba dorosła będzie mogła zabrać ze sobą dziecko do lat 10), należało odpowiedzieć na pytanie: Jak nazywają się twórcy Cyrku Zalewski? Prawidłowa odpowiedź to: Ewa i Stanisław Zalewscy.

Zaproszenia wygrali: Przemysław Szymański, Angelika Surdyka i Natalia Podgórska. Wszystkie osoby zostały powiadomione mailem o nagrodach. Gratulujemy!

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama