Zdjęcie: Magdalena Ochalek / materiały zespołu

Szukacie planów na piątkowy wieczór? Wpadnijcie do Estrady Rzeszowskiej. Zagra tam świetny zespół – The Cassino. Wstęp bezpłatny. 

The Cassino powstało w 2013 roku w Braniewie jako zespół trzech przyjaciół, Huberta Wiśniewskiego, Michała Badeckiego i Piotra Dawidka. Pierwsze kroki stawiali w starym, wojskowym kasynie, od którego wzięli swoją nazwę.

W 2016 roku pojawili się w 11. edycji Must Be The Music. Wzięli również udział w konkursie Start NaGranie i wystąpili na scenie Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zespół został zaproszony przez Tomasza Żądę do audycji „Trójka żąda debiutów”.

Zwycięzcy m.in. „Rockowania 2016” w Mławie i „Miasto rocka 2016” w Babimoście, w których jury przewodzili znany polski dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke, czy nieżyjący już Przemysław „Jah Jah” Frankowski, prezenter Antyradia. 

W 2019 r. The Cassino zagrali na trasie Męskiego Grania. Zanim nagrali pierwszy album długogrający wydali trzy EPki – „The Cassino”, „Zima”, „Glass and Styrofoam”. To z tej drugiej pochodzą ich dwa największe hity, czyli „Zima” oraz „Nie w tym mieście”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Muzykę zespołu ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza z bluesem i funkiem, inspiruje się wyspiarskim indie rockiem.

Dopiero w 2021 roku ukazała się debiutancka płyta indie-rockowego trio „Części”. Wiosną 2022 roku grupa zakończyła pierwszą trasę koncertową, wyprzedając z sukcesem kluby w największych polskich miastach.

The Cassino w piątek (21 lipca) zagrają o godz. 20:00 w Letnim Ogródku Kulturalnym – na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24). Wstęp darmowy. Jeżeli będzie padał deszcz, koncert zostanie przeniesiony do Rzeszowskich Piwnic.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama