Reklama

Iwasiuk, Olszewski, Szostak, Wolski, Orbitowski. Profesorka, doktor, specjaliści od fantastyki i literatury grozy, publicysta, reportażysta i ludzkie marzenia, aby zostać pisarzem – tak właśnie będzie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie w październiku podczas warsztatów pisarskich. 

Kiedy człowiekowi nie wystarcza to, co go otacza zagłębia się w przestrzenie własnej wyobraźni. Efektem takich zabiegów jest chociażby literatura piękna, po którą wielu z nas, pomimo kryzysu czytelniczego, wciąż z przyjemnością sięga.

Ci, którzy ją tworzą, często borykają się z rozmaitymi problemami – od braku tzw. “weny twórczej”, po niezrozumienie wśród krytyków, na problemach wydawniczych skończywszy.

Dlatego na przeciw  pisarzom u progu swej kariery literackiej, wychodzą organizatorzy warsztatów pisarskich. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowała je w ramach projektu “Spotkania pod znakiem Pegaza” dofinansowanego ze pieniędzy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dla którego priorytetem jest promocja czytelnictwa.

Podczas pięciodniowego cyklu szkoleń będzie można rozwijać swój pisarski warsztat pod okiem najlepszych specjalistów. Będą to: Inga Iwasiuk, literaturoznawczyni, poetka, prozaiczka, krytyczka literacka; Wit Szostak – specjalista od fantasty, realizmu magicznego oraz niekwestionowany miłośnik twórczości Tolkiena.

A także Jan Wolski, redaktor kwartalnika “Fraza”, krytyk literacki, edytor, tłumacz, nauczyciel akademicki;  Łukasz Orbitowski – specjalista od literatury grozy i fantastyki, nominowany do Nagrody Literackiej “Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia.

Cykl warsztatów zakończy spotkanie z Michałem Olszewskim – dziennikarzem, publicystą oraz pisarzem. Jest on laureatem takich nagród jak: “Oczy otwarte” – nagroda dla reporterów, za reportaż “Przez dotyk” oraz  Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki “Najlepsze buty na świecie”.

Olszewski jest również autorem zbioru opowiadań “Do Amsterdamu”, “Chwalcie łąki umajone”, “Zapiski na biletach” oraz “Eco-book o eko-Bogu”.

Na warsztaty mogą zgłosić się wszystkie osoby, które ukończyły 18. rok życia oraz piszą i są zainteresowane twórczością literacką, a także pragną rozwijać swój warsztat pisarski.

Aby wziąść udział w warsztatach należy wypełnić jedynie  formularz zgłoszeniowy, który można pobrać TUTAJ. Po wypełnieniu powinno się go przesłać na adres e mailowy: warsztaty@wimbp.rzeszow.pl. Regulamin warsztatów możecie sprawdzić TUTAJ.

Obowiązkowo do karty zgłoszeniowej musi być dołączony tekst prozatorski (maksymalnie do 9 000 znaków) osoby, która się zgłasza, ponieważ to on zadecyduje o przyjęciu lub odrzuceniu zgłoszenia.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 lipca 2016 r. Można się zdecydować na udział we wszystkich warsztatach lub wybrać sobie te, które nas najbardziej interesują.

Szkolenia pod okiem specjalistów odbędą się w dniach 17-21 października br. w godzinach 9-15 w  Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie (ul. Sokoła 13).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. “Wziąść”? Proponuję dziennikarzom wziąć słownik do ręki i trochę poczytać, a dopiero później pisać artykuły 🙂

Comments are closed.