Zdjęcie: Kadr z filmu "Znaki"/ Materiały dystrybutora / Filmweb
Reklama

Uważają, że pandemia to wielki spisek. Nie noszą maseczek, nie dezynfekują dłoni. Wiedzę czerpią, jak podaje Nonsensopedia, z „filmików z żółtymi napisami na YouTube”. W sobotę zbiorą się przed ratuszem, aby zakończyć „ten cyrk”.

„Żadnych testów, izolacji i kwarantanny” – apelują organizatorzy manifestacji, która odbędzie się w sobotę (10 października) o godz. 16:00 na Rynku w Rzeszowie. Żądają też, by zakończyć „fałszywą pandemię”. 

„Budzimy się”, „wyłącz TV, włącz myślenie” – oto hasła, którymi posługują się tzw. antycovidowcy (nazywani też foliarzami). Często są to te same osoby, które leczą się chińskim czosnkiem, martwieją na hasło: „sieć 5G” i wierzą, że ziemią – co ważne, płaską – z ukrycia rządzą wolnomularze. 

Na facebookowym fanpage’u wydarzenia chęć udziału w manifestacji zgłosiło 360 osób (do godz. 9:00 – przyp. red.). W sobotę, powołując się na wątpliwe autorytety, zamierzają one wykrzyczeć, że śmiertelność nowego koronawirusa jest „niższa niż podają oficjalne dane”, a „prawa obywatelskie w nieuzasadniony sposób ograniczane”. 

O planowanej pikiecie wie rzeszowska policja. Od uczestników manifestacji będzie wymagać respektowania obostrzeń, które wiążą się z obowiązującą od soboty w całym kraju żółtą strefą, a więc nieprzekraczania dozwolonej liczby uczestników zgromadzenia (150), zachowania minimum 1,5 m odległości od innych osób i zasłaniania twarzy i nosa na wolnym powietrzu. 

– Wierzą czy nie wierzą w pandemię, zasad będą musieli przestrzegać – zapowiada nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: