Zdjęcie: Pixabay

Rzeszowscy taksówkarze zbiorą się na parkingu przy hali Podpromie. Stamtąd ruszą do centrum miasta. W proteście ma uczestniczyć ok. 50 samochodów.

Protest taksówkarzy rozpocznie się w środę o godz. 16:00 na parkingu przy hali Podpromie. Stamtąd ok. godz. 17:00 blisko 50 taksówek ruszy do centrum miasta, by zablokować ulice. Szczegóły trasy nie są na razie znane.

– Prawdopodobnie przebiegnie ona ulicami Szopena i Targową, alejami Piłsudskiego i Cieplińskiego – mówi nam Paweł Rusiecki, jeden z protestujących taksówkarzy. – Do przejazdu ulicami miasta raczej się ograniczymy. To ma być pokojowa demonstracja – przekonuje.  

Taksówkarze walczą o włączenie do tarczy antykryzysowej. Złożą petycję do regionalnej siedziby PiS-u i urzędu wojewódzkiego. – Nasze przychody drastycznie spadły przez rządowe obostrzenia, nawet o 90 proc. – czytamy w ich komunikacie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

To nie pierwszy tego typu demonstracja na rzeszowskich ulicach. W ubiegły wtorek centrum miasta oblegali przewoźnicy autokarowi, a początkiem października – rolnicy

Środowy protest ma charakter ogólnopolski. Rzeszów jest jednym z wielu miast, przez które przejadą kolumny taksówek.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama