Reklama

12 konkurencji zostanie rozegranych podczas IV Międzynarodowych Zawodów Robotów ROBO~motion, które odbędą się 23 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej. Zawodom patronuje Rzeszów News.

[Not a valid template]

 

Organizatorem zawodów ROBO~motion jest działające na PRz Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO . – To prestiżowe wydarzenie w naszym mieście, a zwłaszcza dla rodzimej uczelni – podkreśla Rafał Mirosław, koordynator ds. sponsoringu KNAiR ROBO.

Zawody odbędą się 23 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym. Roboty rywalizować będą w 12 różnych konkurencjach.

– W każdej z nich robot musi spełniać określone regulaminem wymogi. Wszystkie roboty to konstrukcje własne – projektowane i budowane przez samych zawodników. Podczas zawodów roboty będą się ścigać, walczyć ze sobą i szukać wyjścia z labiryntu – tłumaczy Rafał Mirosław.

Kolejną atrakcją zawodów będzie wystawa sprzętu przemysłowego oraz warsztaty dla najmłodszych.

Rzeszowskie zawody robotów w pierwszym plebiscycie czytelników Forbot.pl na najlepiej zorganizowane zawody robotów w Polsce zajęły zaszczytne I miejsce. Udział w zawodach zarówno dla zawodników, jak i publiczności jest bezpłatny. Organizatorzy gwarantują moc atrakcji. Zawody rozpoczną się o godz. 10:00.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: