Będzie można się tego dowiedzieć w najbliższą środę (10 czerwca) w Rzeszowie. Warsztaty są darmowe.

Warsztaty organizowane przez Gejzer Kreatywności odbędą się w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury przy ul. Jagiellońskiej 24 od godz. 19:15 do 21:00. Poprowadzi je Katarzyna Bolec, poetka, anglistka, autorka tomiku poetyckiego „Plusk”, zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień w konkursach literackich.

Gościnnie na warsztatach wystąpi Beata Kuman, historyczka sztuki, kustosz Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Warsztaty Kreatywnego Pisania będą podzielone na dwa bloki tematyczne. Katarzyna Bolec poprowadzi warsztaty „Obrazki z wystawy”. Podpowie, jak inspirować się, aby uniknąć banalnego naśladownictwa. Dzięki specjalnym technikom pokaże, jak ćwiczyć kreatywne opisywanie rzeczywistości, czy to przyrodniczej, czy artystycznej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Warsztaty Katarzyny Bolec skoncentrują się na relacji oko – język, czyli na przetwarzaniu naocznej percepcji dzieła sztuki na komunikacyjny i metaforyczny język.

Beata Kuman poprowadzi warsztaty „Młoda Polska – malarstwo – taniec – inspiracje”. Przedstawi w ciekawy sposób relacje pomiędzy sztukami oraz to, jak prezentowały się wzajemne inspiracje, także w literaturze. Ważnym motywem będzie też taniec, który skupia w sobie różne rodzaje dziedzin sztuki, począwszy od muzyki, przez poezję, a skończywszy na ćwiczeniach fizycznych.

Więcej informacji o warsztatach udziela Sabina Lewicka. Można pisać na adres: gejzerkreatywnosci@gmail.com. Informacje także na Facebooku organizatorów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama