Zdjęcie: Pixabay

Teatr, książka i kabaret, a do tego papugi, koncerty na pożegnanie wakacji i coś dla miłośników słodyczy  – tak właśnie zapowiada się weekend w Rzeszowie.

Koniec wakacyjnego leniuchowania! Czas  wrócić na kulturalno-imprezowe ścieżki i do naszego informatora, w którym, jak co tydzień, będziemy Wam przedstawiać naszym zdaniem najciekawsze weekendowe propozycje.

PIĄTEK

Dla wielu weekend zaczyna się już w piątek po godz. 16:00. Gdzie więc można iść po pracy w tym dniu? Proponujemy klub Vinyl (al. Piłsudskiego 31). Odbędą się tam 25. urodziny zespołu Epitome. Na scenie oprócz solenizantów zobaczymy również Mord’A’Stigmata, Misteria, Atropine. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety w cenie 30 zł można kupić w klubie.

Koniec wakacji w imprezowym stylu będzie można świętować w klubie Life House (al. Rejtana 1). Taneczna zabawa rozpoczyna się o godz. 21:00. Bilety w cenie 12 zł w klubie.

Lato będzie można pożegnać również w popularnym wakacyjnym miejscu – Przystań na Lato (ul. Szopena 35 a) już od godz. 18:00. Na zainteresowanych jak zawsze czeka dobra muzyka, hamaki i niepowtarzalna atmosfera.

O godz. 19:00 znów będzie można zajrzeć do „Kosmicznego Kina”, które powstało w ramach Letniego Ogródka Kulturalnego z inicjatywy Rzeszowskiego Inkubatora Kultury przy Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24). Tym razem będzie można zobaczyć wielokrotnie nagradzany „LO i stało się. Zaduma nad światem w sieci”. Wstęp wolny. Warto zabrać ze sobą koce lub krzesła.

Reżyserem filmu jest Werner Herzog swoją podróż zaczyna od samych źródeł cyfrowej rewolucji poprzez szereg prowokacyjnych rozmów, które pokazują, w jaki sposób internet przekształcił praktycznie wszystkie elementy realnego świata – od biznesu, przez edukację, podróże kosmiczne, po opiekę zdrowotną i w końcu osobiste relacje. Udowadnia, że moment, w którym internet zacznie „śnić sam o sobie” jest już bardzo bliski.

SOBOTA

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Drugi dzień weekendu zapowiada się pracowicie już od samego przedpołudnia. Miłośnicy „Siemaszki” z pewnością pojawią się w Galerii Rzeszów. Dlaczego? Bo tam właśnie na placu przy fontannie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczne  „Siemaszkowa z Wyspiańskim w sercu miasta!”, które będzie można zobaczyć będzie można zobaczyć o godz. 11:00 i 12:30. Wstęp wolny. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

W sobotę odbędzie się również „Narodowe Czytanie” z „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego w roli głównej. Rzeszowska odsłona tego wydarzenia odbędzie w godz. 16:00 do 21:00 obok fontanny multimedialnej przy alei Lubomirskich w Rzeszowie. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

Widzieliście kiedyś papugę na żywo? Wiecie co je, gdzie żyje, jakie ma zwyczaje?
Chcielibyście dotknąć jej aksamitnych, kolorowych piór, nakarmić, a nawet
przytulić? Jeśli nie, to koniecznie musicie przyjść do nowej papugarni w Rzeszowie, która będzie ulokowana w Galerii Rzeszów (poziom 3). Wielkie otwarcie tego miejsca zostało zaplanowane na sobotę w godz. 10:30-18:30. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ. 

Wciąż trwają jeszcze bezpłatne zwiedzanie Rzeszowa śladami Centralnego Okręgu Przemysłowego. Wszyscy, którzy chcieliby zobaczyć Rzeszów z tej strony powinni dokonać zapisu pod adresem e-mail: prot@podkarpackie.travel, telefonicznie pod numerem tel. 17 875 47 74. Liczba miejsc na zwiedzanie ograniczona. Spacer rozpoczyna się o godz. 13:00 przed studnią na rzeszowskim Rynku. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

Dzień Otwarty Fantastycznej Fabryki Słodyczy w Galerii Rzeszów to okazja dla łasuchów, aby zobaczyć jak powstają ich ulubione łakocie. Uczestnicy słodkiej zabawy w godz. 14:00-18:00 zobaczą pokaz ręcznej produkcji lizaków oraz samodzielnie będą mogli przygotować słodkości. Oczywiście przygotowane smakołyki będzie można również zjeść samodzielnie lub podzielić się nimi  z bliskimi.

NIEDZIELA

Na ostatni dzień weekendu najlepiej zostawić sobie poważne sprawy, które rozwikła podczas otwartej próby kabaret „Poważna sprawa”. Początek o godz. 16:00. Próba oraz minispektakl odbędzie się w lokalu przy ul. ul Śniadeckich 2. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama