Stowarzyszenie Sztuki Estradowej „Estrada” oraz Teatr Jaruga i Teatr Animagia zapraszają na premierę spektaklu plenerowego „Wielki Teatr Świata”, która odbędzie się w niedzielę (9 sierpnia) na placu przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie.

Widowisko oparte na klasycznym tekście hiszpańskiego dramatopisarza Pedro Calderona de la Barcy jest częścią projektu „Ambalaże i kuglarze” służącego uhonorowaniu setnej rocznicy urodzin Tadeusza Kantora.

Konwencja spektaklu wyreżyserowanego przez Andrzeja Piecucha (Teatr Jaruga) i Michała Zaskórskiego (Teatr Animagia) nawiązuje zarówno do kantorowskiego teatru formy, jak i do swoich źródeł – średniowiecznych hiszpańskich „autos sacramentales” tj. alegorycznych dramatów religijno-filozoficznych realizowanych w objazdowych dekoracjach zwanych mansjonami.

Atrakcją scenograficzną rzeszowskiego przedstawienia skupionego wokół motywu świata jako teatru, w którym człowiek jest aktorem, a Bóg dramaturgiem, będą m.in. elementy dawnego teatru jarmarcznego w postaci marionet, masek i lalek sycylijskich. Oprawę muzyczną spektaklu zaaranżował Krzysztof Bazan.

Advertisement

„Wielki Teatr Świata” w interpretacji Teatru Jaruga i Teatru Animagia będzie można zobaczyć w Rzeszowie w niedzielę (9 sierpnia) o godz. 21:15.

Widowisko odbędzie także dzień wcześniej (8 sierpnia) w Domu Kultury w Siedliskach k. Rzeszowa o godz. 21:15 i 16 sierpnia na Rynku w Wielopolu Skrzyńskim (godz. 21:15). Na wszystkie przedstawienia wstęp wolny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama