Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Nieznani sprawcy włamali się do kantoru w sklepie „Majster” przy ulicy Przemysłowej w Rzeszowie i ukradli z niego sporą ilość gotówki – dowiedział się Rzeszów News.

Informacje o włamaniu potwierdził nam Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. – O włamaniu zostali powiadomieni w czwartek ok. godz. 7:00 przez pracownika sklepu. Do włamania doszło w nocy z 8 na 9 listopada – mówi Szeląg. 

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, sprawcy dokładnie wiedzieli, co ich jest celem – kantor wymiany walut znajdujący się na terenie sklepu „Majster”, w którym na co dzień sprzedawane są materiały budowlane.

– Sprawcy włamali się do kantoru, a następnie do sejfu, z którego ukradli pieniądze. Ile? Tego nie zdradzamy. Jest to niemała kwota – twierdzi Adam Szeląg. 

W czwartek przez cały dzień na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady, zabezpieczyli również monitoring. Funkcjonariusze ustalają także świadków kradzieży z włamaniem. 

– Po zebraniu materiałów prześlemy je do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, by ta wszczęła śledztwo. Jak na razie nikt nie został zatrzymany, sprawcy nie są jeszcze ustaleni – mówi rzecznik Szeląg. 

Policjanci sprawdzają również, czy złodzieje okradli tylko kantor na terenie „Majstra”. Wiadomo jeszcze, że w chwili zdarzenia nikomu nic się nie stało. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama