Zdjęcie: Materiały prasowe

Konsorcjum firm PCG Academia oraz OPTeam przygotuje platformę e-usług edukacyjnych dla WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Władze uczelni podpisały umowę z wykonawcami.

Umowa na realizację projektu opiewa na kwotę 5,6 mln zł. PCG Academia oraz OPTeam stworzą dla WSPiA 12 różnych elektronicznych platform usługowych, które mają polepszyć warunki studiowania na rzeszowskiej uczelni i ułatwić z nią kontakt studentom oraz pracownikom naukowym i administracyjnych.

Umowę na wdrożenie i realizację projektu „Platforma e-usług edukacyjnych” podpisali prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA, oraz Bartosz Borejko, dyrektor regionalny PCG Academia, pełnomocnik konsorcjum.

Platforma e-usług edukacyjnych w 85 procentach dofinansowana została z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA, zaznacza, że propozycja WSPiA została oceniona najwyższej spośród wniosków złożonych przez uczelnie niepubliczne z Podkarpacia.

Projekt ma sprawić, że znaczna część spraw dotyczących studentów i pracowników WSPiA będzie załatwiana drogą elektryczną. Wdrożenie e-usług ma się również odbywać we współpracy z gospodarką i instytucjami publicznymi.

Konsorcjum firm PCG Academia oraz OPTeam stworzy dla WSPiA m.in. platformę e-rekrutacji, e-tablicę ogłoszeń, e-kontaktu, e-wykładów oraz elektronicznego obiegu dokumentów (e-repozytorium).

– Dodatkowym ułatwieniem dla studentów i wykładowców będzie usługa e-listy obecności i interaktywny system badań. Uczelnia stworzy również elektroniczne platformy Klinik działających przy WSPiA (Prawa, Przedsiębiorczości, Administracji oraz Bezpieczeństwa) – poinformował Przemysław Pawlak.

WSPiA unowocześni także swoje zaplecze techniczne. Zakupi urządzenia niezbędne do realizacji i wdrożenia e-usług m.in. nowoczesne serwery kasetowe, biblioteki taśmowe oraz zasilacze UPS i agregat prądotwórczy.

Firmy, które stworzyły konsorcjum na potrzeby realizacji platformy e-usług edukacyjnych to jedne z największych firm IT działających na polskim rynku. PCG Academia specjalizuje się w usługach dla instytucji i firm działających w sferze publicznej. Odbiorcami usług PCG w Polsce jest ponad 3500 szkół, 50 uczelni, a także liczne szpitale i ośrodki opieki długoterminowej.

OPTeam SA działa na polskim rynku IT od 1988 roku. Swoim klientom dostarcza jedne z najlepszych rozwiązań i produktów informatycznych w branży. Rozwiązania IT wdrażane są w przemyśle, energetyce, budownictwie, handlu i usługach, administracji publicznej, medycynie i szkolnictwie wyższym.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama