Na zdjęciu Artur Hippe
Reklama

Głos oddany na Artura Hippego na liście wyborczej Kongresu Nowej Prawicy w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa będzie nieważny. 

– Wiemy, że uchwałę o skreśleniu pana Hippego z listy wyborczej podjęła Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie. Do nas jeszcze ta uchwała nie dotarła. Czekamy na nią – mówi Paulina Ślemp, dyrektor rzeszowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. 

31-letni Artur Hippe sam złożył rezygnację ze startu w wyborach. To, że zamierza to zrobić, informowaliśmy w miniony weekend. Hippe był „jedynką” Kongresu Nowej Prawicy w okręgu nr 4 w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa.

Rezygnacja Hippego ze startu w wyborach nie oznacza jednak, że jego nazwiska nie będzie na liście wyborczej. Będzie, bo karty do głosowania korespondencyjnego zostały już wydrukowane, a nie mogą się one różnić od tych, na których oddaje się głos w lokalach wyborczych.

– Głos oddany na Artura Hippego będzie natomiast głosem nieważnym – wyjaśnia nam Paulina Ślemp. 

Rezygnacja Hippego ze startu w wyborach ma związek z ujawnionymi rozmowami, jakie prowadził z małoletnimi dziewczynkami, składając im przez Facebooka seksualne propozycje. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów

W miniony wtorek, po naszej publikacji, policjanci przeszukali mieszkanie Artura Hippego. Zabezpieczyli nośniki elektroniczne, których zawartość jest analizowana przez funkcjonariuszy wydziału ds. cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Artur Hippe nie był członkiem Kongresu Nowej Prawicy. Z jego listy chciał się dostać do Rady Miasta Rzeszowa. Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę – 21 października. KNP wystawia także swojego kandydata w wyborach na prezydenta Rzeszowa – Łukasza Beltera. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

19 KOMENTARZE

 1. No to jak to tak normalnie go z łapanki z ulicy Cap i na fotel w ratuszu proponują –
  I do tego nawet go nie sprawdzili z wszystkich stron ani nawet od środka ?
  Faktycznie jaja i to śmierdzące

 2. No nie to nie te metody – przepraszam ta propozycja to metody z bliskiego wschody
  Ja bym sugerował nasze narodowe tradycyjne sprawdzone metody :
  Najpierw dyby przy tej studni –
  Potem tradycejnie biczowanie może być przez te zawiedzione Panienki
  A następnie no to : łamanie kołem lub rozrywanie końmi a potem szatkowanie członków no to już bardziej metody cywilizowane niż to kamienowanie – zresztą kamieni ni ma pod ratuszem.

 3. No właśnie tragedia. Możesz podać swoje dane? Skoro znasz go osobiście i piszesz, że to tragedia to może też coś tam z tymi dziewczynkami? Inaczej pisz: „Miałem wrażenie, że znałem tego człowieka. To niewiarygodne i szokujące, że nie dał się poznać.” Człowieka nie znasz dopóki z nim nie mieszkasz.

 4. Pytanie do redakcji rzeszów-news, zapewne czytacie komentarze.
  Ta cała sprawa A.Hippe jest bulwersująca i śledzę wszystkie newsy na bieżąco.
  Czy ktoś z redakcji próbował się skontaktować z Hippe, idąc pod jego adres zamieszkania?

 5. Cała partia powinna zostać usunięta z list wyborczych. Jak mają czelność w ogóle pchać się na listy. To, że nic nie wiedzieli jest mało prawdopodobne. Przyjęli człowieka z ulicy i dali mu 1 na liście.

Comments are closed.