XII Rzeszów Carpathia Festival. Muzyczne hity na Rynku

Było energicznie, kolorowo, fantastycznie – tak w skrócie można podsumować piątkowy występ młodych artystów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, którzy przenieśli mieszkańców stolicy Podkarpacia w lata 70., 80., i 90. Spektakl wokalno-muzyczny „Dancing Queen” zgromadził tłumy.

 

Gdy w piątek na rzeszowskiej scenie Rynku, podczas 12. edycji Rzeszów Carpathia Festival, pojawili się młodzi-zdolni z rzeszowskiej kuźni talentów, mogliśmy być pewni jednego – królów parkietu nie zabraknie. Grupa, którą przez sześć miesięcy przygotowała Anna Czenczek, pomysłodawczyni i dyrektorka Festiwalu, oraz szefowa Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie – nie zawiodła.

Anna Czenczek wybrała i przygotowała autorskie aranżacje 12 piosenek – tanecznych przebojów: „Rasputin” oraz „One Way Ticket” Boney M., „Mamma Mia” i „Dancing Queen” ABBY, „Y.M.C.A.” Village People, „After The Love Has Gone” Earth, Wind&Fire, „Candyman” Christiny Aguilery, „Summer Nights” z filmu “Grease”, „Copacabana” Barry’ego Manilowa, „Where Is The Love” Roberta Flack’a, „I Love You Baby” Franka Sinatry i „I Will Survive” Glorii Gaynor.

Muzyczne hity podczas spektaklu „Dancing Queen”, który wykonał prawie 40-osobowy zespół wokalistów, porywały rzeszowską publiczność do tańca i śpiewu. Nim jednak artyści pojawili się na scenie, to po niektórych było widać lekkie zdenerwowanie.

– Miałam tremę. I to dużą, ale miała ona charakter motywujący. Bardzo długo się przygotowywaliśmy, dlatego wiedziałam, że musi się udać – mówiła Ewa, jedna z artystek, która prezentowała się na scenie z zespołem już po raz trzeci.

Razem z artystami z Centrum Sztuki Wokalnej na scenie wystąpił zespół Che Donne. W wykonaniu tego kobiecego trio – Kingi Cieślak, Beaty Rzeźnik i Marioli Leń – mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: „Candyman” Christiny Augilery i „I will surrviwe” Glorii Gaynor.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Brawa dla naszej młodzieży. Niech rodzice będą dumni ze swoich dzieci – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Spektakl wokalno-muzyczny „Dancing Queen” był częścią 12. edycji Rzeszów Carpathia Fesival. W piątek na Rynku odbyły się przesłuchania 21 wykonawców z 9 krajów. Wybrano 9 laureatów. Dzisiaj dowiemy się, kto zdobędzie Grand Prix Festiwalu. Gwiazdą dzisiejszego wieczoru na Rynku będzie zespół „Universe”, który obchodzi 35-lecie działalności artystycznej.

Drugi dzień Festiwalu rozpocznie się o godz. 19:00. Całemu wydarzeniu patronuje Rzeszów News.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama