Reklama

Już od pięciu lat cieszą swoim mistrzowskim tańcem publiczność. Tym razem w Rzeszowskim Domu Kultury Zespół Tańca Brzucha „Gussel” w piątek wytańczy swój jubileuszowy koncert. 

Zespół „Gussel” z RDK świętuje w tym roku jubileusz 5-lecia działalności artystycznej. Z tej okazji w piątek (19 października) o godz. 18:00 w RDK filia Staromieście (ul. Staromiejskiej 43a) odbędzie się wyjątkowy koncert jubileuszowy, podczas którego zaprezentują się tancerki tańca brzucha. 

W programie koncertu jubileuszowego znajdą się: mistrzowskie choreografie „Gussel”  solowe występy tancerek oraz pokazy zaproszonych gości: Weroniki Ruszel i Róży Podkulskiej – laureatek konkursów krajowych i międzynarodowych oraz Daniela Okrasy – gwiazdy międzynarodowej sceny orientalnej i uczestnika programu „Mam Talent”.

Dodatkowo podczas wydarzenia odbędzie się pokaz strojów tanecznych Du CAT Costumes oraz wystawa zdjęć, pucharów i medali „Gussel”.

„Gussele” to jedyny na Podkarpaciu przedstawiciel belly dance. Grupa istnieje od 2013 roku i działa na co dzień w RDK, filia Pobitno pod okiem tancerki, instruktora tańca i choreografki Oksany Kostoń-Vailo.

Zespół jest zdobywcą tytułu Mistrza Polski, kilkukrotnym Mistrzem Europy Wschodniej, Mistrzem Europy, laureatem wielu konkursów krajowych oraz międzynarodowych. Tancerki zespołu mają liczne osiągnięcia nie tylko w kategoriach grupowych, ale również w kategoriach solowych.

Na piątkowy koncert obowiązują zaproszenia, które można zarezerwować  pod numerem: 509 541 735.

(oprac. jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: