Fot. Czytelnik Rzeszów News / Na zdjęciu: ul. Lenartowicza
Reklama

Jednokierunkowa ulica Lenartowicza w Rzeszowie to już fakt. Zmiany obowiązują od wtorku, 21 grudnia. 

Ograniczenia w ruchu samochodowym dotyczą części ulicy Lenartowicza. Chodzi o 350-metrowy odcinek drogi – od budynku przy ul. Lenartowicza 41 do skrzyżowania z ul. Czackiego.

– Ruch na tym odcinku może się odbywać tylko w kierunku centrum Rzeszowa – poinformował we wtorek Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – To poprawi bezpieczeństwo i uporządkuje parkowanie – zapewniają urzędnicy.

Pierwsze informacje o możliwości wprowadzenia zmian na ul. Lenartowicza pojawiły się miesiąc temu. Prezydent Konrad Fijołek zastanawiał się nad takim rozwiązaniem po sugestii mieszkańców domów i bloków przy tej ulicy. Ludzie skarżyli się m.in. na to, że parkujące samochody utrudniają przejazd zarówno pojazdom osobowym, jak i służbom komunalnym.

Mieszkańcy zostali także zapytani w mediach społecznościowych, co sądzą o możliwości wprowadzenia ruchu jednokierunkowego. – Przeważały opinie pozytywne – twierdzi Artur Gernand.

Miasto planuje także zmiany na ulicy Szopena, informowaliśmy o tym w październiku – TUTAJ. Wcześniej ruch samochodowy ograniczono m.in. na ulicach Mickiewicza, Joselewicza i – chwilowo – Jagiellońskiej.

(la)

Reklama