Zdjęcie: RDK

Internetowa transmisja nigdy wcześniej niepublikowanego musicalu „Różowy Pokoik” odbędzie się w sobotę (4 kwietnia) na facebookowym profilu Rzeszowskiego Domu Kultury.

RDK, kontynuując akcję „#ZostańWDomu z kulturą”, przygotował specjalną archiwalną premierę online musicalu „Różowy Pokoik” z 2011 r. Odbył się on w ramach projektu „Musical w Meloniku”, w który zaangażowało się blisko 100 młodych artystów z Rzeszowa.

Najważniejszym wydarzeniem w pierwszym roku działalności RDK było historyczne zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Dom z Wyższą Kulturą”, zorganizowanym w 2010 r. przez Alior Bank, Narodowe Centrum Kultury, „Newsweek Polska” oraz „Fakt”. Dzięki 37 613 głosom internautów RDK zrealizował projekt „Musical w Meloniku”.

Młodzi artyści pracowali w sześciu oddzielnych sekcjach: aktorskiej, wokalnej, tanecznej, plastycznej, technicznej i promocyjnej. Na kartach historii Rzeszowskiego Domu Kultury zapisała się premiera musicalu „Różowy Pokoik”, która odbyła się 26 stycznia 2011 r. na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Trwałym efektem projektu jest realizowany do dzisiaj Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”. Internetowa transmisja archiwalnego nagrania „Różowego Pokoiku” odbędzie się w sobotę 4 kwietnia o godz. 18:00 na facebookowym profilu RDK – www.facebook.com/RDK.Rzeszow.

Fabuła musicalu „Różowym Pokoik”

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Kiedy rozum śpi, budzą się demony”. Demonem dorastającej Kate okazuje się być świat, do którego ucieka w sennych marzeniach przed wiecznie skłóconymi rodzicami, przed matką, która jedynie wymaga i ciągle mówi „nie”, przed ojcem wątpiącym, czy Kate to istotnie jego dziecko.

Kiedy w różowym, „… od lat różowym pokoju” bohaterki pojawiają się demoniczni, ale akceptujący ją rówieśnicy, dziewczyna szybko podejmuje decyzję, pozwala porwać się wirowi zabawy i młodzieńczej miłości. Zachwyca ją, że ktoś próbuje poznać jej duszę, jej pragnienia, że interesuje go coś więcej, niż tylko oceny na świadectwie.

Młoda i głodna życia dziewczyna nie zauważa jednak, że i w tym świecie nie może być naprawdę sobą. Pozwala przebrać się w gorset, który choć akceptowany przez nowych przyjaciół uwiera i zmusza do robienia rzeczy, na które Kate nie ma ochoty.

Czy dorastająca, podatna na wpływy Kate będzie umiała powiedzieć stanowcze „NIE”?
Czasem trzeba obejrzeć swoje życie… i śmierć na dużym ekranie własnej wyobraźni, by podjąć właściwą decyzję.

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama