Modernizacja deptaka. Strabag nie będzie remontował ul. Kościuszki

18
Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
Reklama

Tym razem Strabagowi nie udało się wygrać przetargu na modernizację rzeszowskiego deptaka, bo zaoferowali za wysoką cenę. Remontem ul. Kościuszki zajmie się konsorcjum firm „Lider” i „Partner”.

Chociaż Strabag zajmował się rewitalizacją ul. 3 Maja, to jednak na remont ul. Kościuszki nie ma co liczyć, bo ich oferta była za droga – 2,7 mln zł. Przetarg wygrało konsorcjum „Lider” – Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie i „Partner” – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo Handlowe „Witmar” z Wiśniowej. To właśnie oni zajmą się modernizacją ulicy Kościuszki za 2,4 mln zł.

Przypomnijmy, że miasto na rewitalizację deptaka planowało wydać nieco ponad 2,1 mln zł.
Obecnie na deptaku trwają prace archeologiczne, które prowadzi Rzeszowski Ośrodek Archeologiczny za 100 tys. zł. Dotychczas znaleziono m.in. monety, krzyżyki noszone przez ówczesnych mieszkańców, a także odkryto dalszą część drewnianej podbudowy deptaka.

Prace archeologiczne mają się zakończyć w kwietniu. Po Święcie Paniagi (3 maja) na ul. Kościuszki wejdzie konsorcjum „Lider” i „Partner” i rozpocznie swoje prace budowlane, które mają zakończyć się jeszcze w tym roku – we wrześniu. 

Ratusz planuje w 2019 roku rozpocząć modernizację ostatniego deptaka w Śródmieściu – ulicy Grunwaldzkiej. Prace miałyby się zakończyć najpóźniej w 2020 r.

Charakter ulicy Kościuszki będzie podobny do ulicy 3 Maja, czyli również kostka brukowa zostanie zastąpiona płytą granitową. Na drzewa raczej nie ma co liczyć ze względu na to, że ulica jest węższa, ale na pewno – jak obiecują urzędnicy – pojawi się mała architektura, czyli ławki i nowe kosze na śmieci.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

18 KOMENTARZE

 1. Ciekawa jak to będzie wyglądało. Ulica 3 Maja wszystko krzywo położone, brudne, rozsypujące się, a ulica Kościuszki ładna, równiutka?
  Kiedy remont ulicy 3 Maja, gdzie się podziało 7000 000 zł ????

 2. A może mu bransoletkę założyli, przecież więzienia są dla prawdziwych przestępców. Szkoda tam umieszczać za takie coś.

 3. No super miało być za 2,1- jest za 2,4 a ile bedzie na końcu ?
  No fajnie ławki – kubły w kwiatki a gdzie np.sracz nowoczesny podgrzewany w zimie a w lecie klimatyzowany gdzie ta innowacja co do ratusza bede gonił ja czy turysta z za granicy jak za tyle kasy to i ten przybytek też uwzglednic teraz a nie potem

 4. Spokojnie Strabaq sie odwoła i znowu trzeba będzie powtórzyć przetarg a teraz pytanie czy ta firma zrobi to lepiej czy gorzej od poprzedniej.

  • Oby lepiej czego im życzę 😉 jak już mają robić to niech robią dobrze, dokładnie i bez pospiesznia pana z ratusza bo potem wychodzą różne defekty 😉

  • mogą się odwoływać, jak oferta zwycięzcy nie zawiera błędów i została prawidłowo wybrana to tylko stracą kasę KIO.

 5. Ja bym to z Ryśkiem, Mietkiem i Ździchem zrobily za 1.5 miliona, mamy doświadczenie w stawianiu szamb, ja trochę w wykończeniówce żem robił, chłopoki też przy murowaniu i kostce.. Nie ma problemu..

Comments are closed.