Strabag znów będzie remontował rzeszowski deptak? Przetarg do powtórki?

16
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Strabag, który remontował ulicę 3 Maja, znów chce wkroczyć na kolejny deptak przy ul. Kościuszki. Oferta firmy jest znacznie wyższa od kwoty, którą na inwestycję planował wydać ratusz. 

Strabag ponownie stanął do przetargu na wykonawcę modernizacji kolejnego rzeszowskiego deptaka. Do przetargu stanęły dwie firmy: wspomniany Strabag (oferta na ponad 2,7 mln zł) oraz konsorcjum „Lider” – Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie i „Partner” –  Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo Handlowe „Witmar” z Wiśniowej. Konsorcjum za wykonanie roboty zażyczyło sobie 2,4 mln zł.

Okazuje się jednak, że jedna i druga oferta znacząco przekracza kwotę, którą ratusz zamierzał wydać na  modernizację ul. Kościuszki – ponad 2,1 mln zł. Ratusz prawdopodobnie będzie zmuszony postępowanie przetargowe powtórzyć.

Charakter ulicy Kościuszki będzie podobny do ulicy 3 Maja, czyli również kostka brukowa zostanie zastąpiona płytą granitową. Na drzewa raczej nie ma co liczyć ze względu na to, że ulica jest węższa, ale na pewno – jak obiecują urzędnicy – pojawi się mała architektura, czyli ławki i nowe kosze na śmieci.

Ratusz chce, by deptak ulicy Kościuszki został wyremontowany jeszcze w tym roku, a w 2019 r. rozpoczęła modernizacja ostatniego deptaka w Śródmieściu – ulicy Grunwaldzkiej. Prace miałyby się zakończyć najpóźniej w 2020 r. 

Obecnie na ul. Kościuszki trwają pierwsze prace archeologiczne. Stanowiska ulokowane będą koło kościoła farnego, placu Farnego, na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Grunwaldzkiej oraz Kościuszki ze Słowackiego. Prace wykonuje Rzeszowski Ośrodek Archeologiczny za 100 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

16 KOMENTARZE

 1. Niech asfalt na Ustrzyckiej, tam gdzie pętla autobusowa poprawią, bo zawieszenie można urwać ! Strabag robił tam drogę.

 2. Remont 3-maja ogolnie mozna uznac za udany. Wyglada to duzo lepiej jak tania kostka brukowa.
  Mozna sie oczywiscie przyczepiac do detali i miejmy nadzieje ze zostana poprawione.
  To co wg mnie jest fatalne na 3 maja to te reklamy i pamiatkowe tablice od sponsorow.
  Az wstyd na to patrzec, jak mozna bylo za pare tysiecy zlotych na cos takiego sie zgodzic…

 3. Archeolodzy do dzieła odkopcie stare średniowieczne ruiny. Jak pamiętam to także na skrzyżowaniu ulic. Grunwaldzkiej i ul. Bernardyńskiej na głębokości -3m pod powierzchnią ziemi znajduja się ruiny średniowiecza. Odkopujcie i zróbcie coś fajnego.

  • brama wjazdowa od strony Sandomierza ( bo dawniej Grunwaldzka to była Sandomierska)była na przecięciu:
   Kopernika- Grunwaldzka to jeszcze tam niech ratusz zacznie ryć co ?

 4. Zarobili kupę kasy za fuszerkę to dlaczego nie mogą znowu, układzik już jest, odbiór fuszerki poszedł gładziutko, wszystko gra, trzeba tylko zwolnić jakiegoś kierowcę MPK, żeby poklask był, że się dba o wszystko w mieście.

 5. Albo przetarg powtórzyć albo zrezygnować,bo według mieszkańców miasta a to z ich podatków ta inwestycja są ważniejsze sprawy i budowy w mieście.Może warto zapytać mieszkańców co jest najważniejsze.

  • mieszkańcy są po to aby płacić podatki i bić brawo władzy
   urzędy zabrane pieniądze wydają tak, aby rodzina i znajomi jak najwięcej ma tym skorzystali.

 6. Jest wielce prawdopodobne że zlecenia na przetargi są robione pod znane dyżurne spółki.Gdyby tylko ktos przeanalizował i prześledził miejskie przetargi to realizuje sie nie pod mieszkańców ale pod firmy. W Rzeszowie mamy takie dwie dyżurne spó łki Strabag i Promost. Bywało tak ze jak np spółka Promost nie wygrała przetargu to dyrektor MZD albo przetarg unieważniał albo składał wniosek o wycofanie finansowani już ogłoszonego przetargu.Innym razem przy przetargu na most na 1000 metrów za ponad 500 mln zł,to było podobnie tym razem dyrektor Promost C.w ostatnim dniu złożył skargę do KIO na tego co wygrał przetarg (projeket tzw obwodnicy południowej). To nie spodobało się naczelnikowi i postawił warunek dyrektorowi albo skarga będzie wycofana albo jego żona Renata K.dyrektora wyleci dyscyplinarnie z spółki MZD,spółki zależnej od władz miasta.

 7. Jak strabag znowu wygra przetarg to obiecuję że osobiście sprawę przekażę do prokuratury. Miasto po tym jak wykonał remont ul 3go maja nigdy nie powinien uwzględniać ich przy kolejnych przetargach.

   • Ferenc i jego przydupasów ustalą taka kwotę w przetargu aby SRAbag zarobił 😉
    …kolejna fuszerka w centrum miasta nadchodzi wielkimi krokami i nikt nie jest w stanie nic z tym zrobić???

    • Prawda jest taka, że my wszyscy tutaj na forum przedstawiamy swoje opinie a Ferenc dopóki jest u władzy to ma to wszystko głęboko w du….e i tymi opiniami w ogóle się nie przejmuje. Jak wystartuje w tym roku w wyborach i znowu go wybierzemy to nadal nic się nie zmieni . My będziemy przedstawiać swoje opinie na forach a on i jego przydupasy wszystko i wszystkich będą mieli nadal głęboko w d….e

Comments are closed.