Tadeusz Ferenc, czy Wojciech Buczak? Kto wygra wybory na prezydenta? [SONDA]

29
Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciach: Tadeusz Ferenc i Wojciech Buczak
Reklama

Do wyborów samorządowych zostało jeszcze ponad pół roku, ale wiadomo, że najważniejsza walka będzie o fotel prezydenta Rzeszowa.

Jak informowaliśmy, w czwartek PiS oficjalnie ogłosił, że ich kandydatem na prezydenta Rzeszowa będzie poseł Wojciech Buczak. Czy ma szanse w starciu z Tadeuszem Ferencem (SLD), który stolicą Podkarpacia rządzi już 16 lat? W obozie PiS opinie są podzielone. Jedni twierdzą, że Buczak wciąż nie przedstawił jasnej wizji rozwoju miasta, inni uważają, że ewentualna porażka nikogo w partii nie zaskoczy, bo Ferenc nadal cieszy się dużą popularnością. W piątek Wojciech Buczak spotka się z dziennikarzami. 

Tadeusz Ferenc wciąż trzyma w niepewności polityczną konkurencję. Na razie daje sygnały, że będzie walczył o piątą kadencję, ale oficjalnego startu w wyborach nadal nie ogłosił. – Nie ma się co spieszyć. Decyzja o starcie Wojciecha Buczaka nie jest powodem, by wykonywać nerwowe ruchy – słychać w otoczeniu Tadeusza Ferenca.

On sam mówi nam, że „wszystko ma swój czas”. – Decyzję o starcie w wyborach ogłoszę w odpowiednim momencie. Jeszcze jest pół roku. Chcę w mieście kolejnych inwestycji, chcę pracować dla ludzi – powiedział nam w czwartek Tadeusz Ferenc już po tym, gdy PiS ogłosił Wojciecha Buczaka kandydatem na prezydenta Rzeszowa. 

Cztery lata temu Tadeusz Ferenc wybory wygrał w pierwszej turze. Zdobył 66 proc. głosów. Kandydatem PiS był wtedy Andrzej Szlachta. Starcie z Ferencem zakończył z wynikiem 22 proc. Kompletnie nie liczyła się dwójka innych kandydatów: rzeszowski socjolog dr Krzysztof Prendecki oraz Marta Niewczas, która będąc wtedy w Twoim Ruchu, startowała z komitetu „Aktywny Rzeszów”. Oboje dostali odpowiednio po 7,6 i 4 proc. głosów.

Nie ma się co spodziewać, że w tegorocznych wyborach, oprócz Wojciecha Buczaka i Tadeusza Ferenca, pojawią się jeszcze inne głośne nazwiska. Ferenca poprze SLD, Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Wsparcia zapewne udzieli mu też PSL. W najbliższy weekend Ferenc spotka się w Rzeszowie z liderem ludowców, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. 

– Oby nie było drugiej tury wyborów, bo wówczas „na dwoje babka wróżyła” – słychać komentarze w ratuszu. 

Na kogo oddasz głos w wyborach na prezydenta Rzeszowa?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

29 KOMENTARZE

 1. No naprawdę bądźmy realistami.. Z Tadeuszem Frencem tak naprawdę nikt nie może skutecznie powalczyć. Jedyną opcją byłoby postawienie na kogoś naprawdę młodego tak 40 lat, tylko brak ludzi z charyzmą w tym wieku na lokalnej scenie politycznej.. To trochę dziwne, że PIS rządząc przez tyle lat w powiecie rzeszowskim i przede wszystkim w Sejmiku Podkarpackim nie potrafi przez całą kadencję „wylansować” jednej dobrej osoby, które przejmie władzę w mieście. Jest to swego rodzaju paradoks. Co do pana Buczaka to mam wątpliwości, jaki jest jego zasięg poparcia, bo jak czytałem na rzeszowskieinfo.pl w ostatnich wyborach do Sejmu zdobył ok. 18 tys. głosów, więc jest to trochę mało, biorąc pod uwagę, że okręg do parlamentu jest jak pół województwa. No cóż, Ferenc pewnie wygra, ale czy za rok znowu będzie akcja „Ferenc do Senatu”?

  • No super ale nawet ankieta pokazuje że to nie realne 1499 głosów z 2068
   No właśnie – jest jeszcze sporo czasu i sytuacje się zmieniają a nie widze super / hiper – ekstra kontr – kandydata i jego programu – wizji i planów
   A teraz sedno : znowu odmulenie tej kloaki z której leci woda przesunięte – na 2019 r. to ja dziękuje nie interesuje mnie ani jeden ani drugi

   • Nie miejcie pretensji do władz Rzeszowa tylko do ekologów, że zalew jest nie odmulony. Jak za pierwszym razem chcieli to zrobić to było wszystko dogadane, ekipa, która miała to robić zrobiła by to za darmo ale w zamian mieli zabrać to co wyciągną z zalewu (piasek), nawet sprzęt był na zalewie zwodowany. Tylko co, tylko ekolodzy wkroczyli i przeszkadzało im, że żabki i inne ptaki nie będą miały spokoju. Sorry wszystko jest ważne ale bez przesady trzeba mieć jakiś umiar we wszystkim. A teraz trzeba na to mieć pieniądze i oczywiście rozwiązać problem ekologów….. Oczywiście to trzeba zrobić bo będziemy mieli bardzo fajne miejsce do pływania na żaglówkach i innych wodnych sprzętach.

 2. Ani jeden, ani drugi.
  Ferenc to wieśniak i kombinator, co udowodnił już nie raz i nie dwa razy, dbający tylko o interes znajomków partyjnych i „ynwestorów”, a buczak – katodżihadysta, który palcem nie kiwnie bez pozwolenia wierchuszki PiSZPR.

   • 1. Niezależny
    2. Młody
    3. Posiadający wizję porządku przestrzeni miejskiej i służenia mieszkańcom, a nie własnym „ynteresom” jak ferenc czy też „jenteresom prezesa i kleru” jak buczak.
    A w interesie mieszkańców jest przede wszystkim odkorkowanie centrum, wywalenie samochodów nie-mieszkańców, budowa stref P+R na obrzeżach, poprawa komunikacji miejskiej, infrastruktury, usprawnienie ruchu, nie wspomniwszy o kulturze, sporcie, najbardziej potrzebujących mieszkańcach.

    Dużo by można…

    Kandydata takiego – póki co – nie ma. Niestety. Sami partyjniacy. Jeden wart drugiego.

 3. Byle idiota potrafi zrobić coś z pożyczonych pieniędzy ,każde miasto się rozwija ,nie tylko ta dziura jak Rzeszów gdzie przktycznie nic nie ma …
  Taki przykład ,spotkał mnie turysta z Gdańska ,zapytał o jakieś fajne miejsca w Rzeszowie ?
  Nie wiedziałem co mu odpowiedzieć ….
  Taka prawda , Rzeszów to mała nic nie znaczaca dziura na mapie Polski

  • Po pierwsze, pożyczyć pieniądze to nie jest problem ale wiedzieć jak je wydać to już tak. Trzeba mieć wizję długoletnią, żeby to wszystko miało jakiś sens. W innym razie myślenie krótkoterminowe sprowadza się do tego, że coś się zacznie ale już nie skończy itd.

   A tak z innej beczki jak Ci się tak tutaj nie podoba to proponuję zmienić miejsce zamieszkania. Może w innym miejscu znajdziesz szczęśliwe życie.

   Każde jak każde tylko pytanie w jakim tempie.

   Jakoś w Rzeszowie powstają nowe wielkie inwestycje takie jak EME Aero. Zastanawiałeś się dlaczego? Dlaczego lokalizacja zakładu jest tutaj, przecież jest wiele ciekawszych miejsc według Ciebie.

   Lotnisko ciągle się rozwija, nowe inwestycje, zwiększa się liczba pasażerów to też o czymś świadczy. Jakby było tak źle to po co by tu ludzie latali jak wspomniałeś „do tej dziury”.

   I żeby była jasność jest wiele tematów, które wymagają poprawy, inwestycji więc nie jest też tak kolorowo i cudnie ale patrząc obiektywnie nie mamy czego się wstydzić i w dalszym ciągu się rozwijamy jako region. A chyba każdemu na tym powinno zależeć. Dzięki temu za kilka lat Rzeszów i Podkarpacie nie będzie nic nie znaczącym punktem na mapie. Ale żeby tak było to potrzeba na to czasu.

 4. Miejmy nadzieję że ludzie zagłosują nie po linii partyjnej tylko wybiorą jakaś młoda krew, najlepiej niezrzeszonego kandydata… Kampania dopiero przed nami więc zobaczymy co los da 😉

 5. Kasa może się kończyć ale to co Rzeszów wziął to Nam już nikt nie zabierze. haha. Po drugie kasa z Unii będzie tylko już nie taka duża, ale kasa jest jeszcze w warszawce po którą również Prezydent jeździ i bierze. A powiedz mi Radku, który Prezydent np. jeździ w nocy po swoim mieście w celu analizy co można jeszcze poprawić, zrobić, a może zły pomysł jest punktów w galeriach w których można pozałatwiać podstawowe sprawy urzędowe, a jakość dróg nie jest zadowalająca (nie raz w firmie jak miałem spotkania z ludźmi z poza Rzeszowa to wspominali o super drogach jakie mamy w mieście). Oczywiście jest wiele rzeczy jeszcze do zrobienia, poprawienia jak np. brak basenów które dopiero teraz się remontują (trochę późno, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale), brak basenu dla skoczków do wody itd. Zawsze będzie coś do zrobienia ale grunt to mieć gospodarza, który będzie chciał coś zrobić a efekty działania Prezydenta czy to Ferenca czy kogoś innego będą oceniać mieszkańcy. Jak na razie to, że 16 lat Prezydentem jest Tadeusz Ferenc świadczy o tym, że ludzie oceniają pozytywnie prace jaką wykonali wszyscy ludzie odpowiedzialni za rozwój miasta, inwestycje itd.

 6. Boże ,ale jesteście naiwni …..Ferenc ???przecież on już nie rządzi …
  Kwestia czasu ,zobaczycie kto i kogo maluje
  Siano z uni się kończy ,Ferenc i jego pomagierzy dobrze o tym wiedzą ,czas uciekać z tonącego statku
  Hehehe

 7. Panie Radosławie a masz innego konkretnego kandydata? Następcy ciężko będzie dorównać bo jego praca będzie na 100% porównywana do poprzednika. Jak zaproponujesz kandydata, który zrobi więcej dla miasta, dla mieszkańców od obecnego Prezydenta to uwierz, że ludzie na niego zagłosują. Na szczęście przez te 16 lat Rzeszów się zmienił bardzo w większości na plus więc patrząc tak szczerze na ostatnie kilkadziesiąt lat to powinniśmy być zadowoleni z tego co się udało zrealizować bo inne miasta nie mają już takiego szczęścia.

Comments are closed.