W czwartek otwarcie basenów ROSiR? Cztery dni za darmo. Znamy wstępne ceny biletów

9
Reklama

Woda w basenach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już jest. Jeśli uda się do środy zakończyć ostatnie prace, to już w czwartek będzie można korzystać z basenu i to za darmo aż do niedzieli.

 

– Chcemy już od czwartku wpuścić ludzi na basen. Jeśli się to uda, to do niedzieli włącznie będą mogli oni korzystać z niego bezpłatnie – zapowiedział w poniedziałek Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Później najprawdopodobniej za wstęp będzie trzeba zapłacić 12 zł lub 9 zł (ulgowy) za cały dzień. Dzieci do 3. roku życia mają mieć wstęp bezpłatny. Od godz. 17:00 ceny biletów będą obniżone o połowę. Nowością będzie to, że na nowym basenie za wstęp będzie można płacić również kartą.

Cennik biletów nie został jeszcze zatwierdzony. Bilety będzie można kupować na stronie ROSiR oraz w kasach przy wejściu. Baseny mają być otwarte od godz. 9:00 do 20:00 przez cały sezon.

Pierwotnie miasto chciało baseny ROSiR-u otworzyć już w minioną niedzielę, ale na przeszkodzie stanęła pogoda, bo nie udało się zakończyć układania specjalnej wykładziny.  

Po przebudowie mieszkańcy Rzeszowa do dyspozycji mają teraz cztery baseny. Pierwszy to 50-metrowy basen sportowy z torami o głębokości od 1,35 m do 1,8 m.

Drugi jest rekreacyjny. Ma od 1,1 m do 1,3 m głębokość i szerokości 50 m. Znajdują się w nim m.in. rwąca rzeka, która powstanie dzięki specjalnym dyszlom, masaże wodne, łóżka podwodne, grzybki, grota wodna, kurtyny wodne, tryskacze i liny do wspinaczki wodnej oraz pomarańczowa 70-metrowa zjeżdżalnia.

Trzeci i czwarty basen są dedykowane najmłodszym. Jeden ma głębokość od 0,1 m do 0,6 m, drugi od 0,6 m do 0,8 m. Maluchy będą mogły korzystać także z wodnego i zwykłego placu zabaw.

Amatorzy wodnych rozrywek będą mieli do dyspozycji także ławki, 20 parasoli i 100 leżaków oraz dostęp do wi-fi. Pomieszczenia sanitarne, gdzie będzie zarówno toaleta jak i szatnia, znajdują się pod trybuną przy basenie sportowym.

Na kąpielisku pojawi się miejsce dla tzw. food trucków, które będą przy ścianie krytego basenu. Będzie także monitoring i oświetlenie. Ponadto, śliskie płytki zastąpiono bezpieczną nawierzchnią przypominającą tartan. Pozostała część kąpieliska będzie pokryta trawą naturalną oraz z rolki.

Podczas remontu wybudowano także nowe trybuny, pod którymi znajdują się pomieszczenia socjalne.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

9 KOMENTARZE

 1. Co tam płacenie kartą czy gotówką
  Istotne jest czy delegacja oficjeli po uroczystym otwarciu kompleksu i stosownym ; bla- bla- bla ,pokropku wykona skok na główke do wody w tym najgłębszym a potem wykona test zjazdu do wody w tej 70 metrowej rynnie – O !
  I to bedzie rozpoczęcie sezonu w innowacyjnym basenie

 2. Czy będą honorowane karty multisport lub ok system, tak jak to ma miejsce na tych kliku przygimnazjalnych sadzawkach (Karpik, Muszelka, Delfin), szumnie nazywanych basenami?

 3. „– Chcemy już od czwartku wpuścić ludzi na basen. Jeśli się to uda, to do niedzieli włącznie będą mogli oni korzystać z niego bezpłatnie – zapowiedział w poniedziałek Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.”
  Tylko, że pogoda się pogorszyła , w nocy temp będzie spadać do około 8-10 stopni więc przyjść będzie można chyba tylko po to aby zobaczyć obiekt na żywo. No chyba że woda jest podgrzewana.

 4. Typowy maruder.Na basenie będzie to jednak nowość,więc jest to cenna informacja bo do tej chwili trzeba było iść na basen z gotówką.Co by nie zrobić malkontentom zawsze żle.

 5. „Nowością będzie to, że na nowym basenie za wstęp będzie można płacić również kartą”.

  Sensacyjna innowacja. Już nawet w Biedronce można kartą płacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ