Od czwartku do soboty kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu w Rzeszowie i na terenie powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. Rusza MARMA 29. Rajd Rzeszowski.
Na rzeszowskim Rynku w czwartek (6 sierpnia) rozpocznie się 29. Rajd Rzeszowski, który potrwa do soboty (8 sierpnia). W zawodach weźmie udział 98 załóg – 82 z Polski, 13 ze Słowacji oraz po jednej z Finlandii, Czech i Węgier.
Uczestnicy rajdu będą ścigać się na drogach Rzeszowa, powiatu rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. To oznacza dla pozostałych kierowców utrudnienia w ruchu.
Jak przekazują organizatorzy, przez wszystkie trzy dni rajdu wyłączony z użytkowania będzie parking przy hali Podpromie oraz parking dwupoziomowy przy ulicy Kilara. W tych dwóch miejscach będzie funkcjonował park serwisowy dla samochodów biorących udział w zawodach. Czasowo zamykana będzie także ulica Podpromie.
W czwartek (6 sierpnia) w godz. 17:00-22:00 zostanie zamknięty fragment ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ulicą Berka Joselewicza do Rynku. W czwartkowe popołudnie na Rynku odbędzie się ceremonia startu.
Z kolei w piątek (7 sierpnia) na czas trwania odcinka testowego (godz. 7:00-12:00), wyłączone z ruchu będą drogi w Niechobrzu w gminie Boguchwała. Utrudnienia czekają także mieszkańców gminy Czudec (godz. 11:15-19:15) oraz Lubenia (12:00-20:00), gdzie rozgrywane będą dwa pierwsze odcinki specjalne rajdu.
W piątek w godz. 16:00-23:00 zamknięta będzie także część ulic w Rzeszowie:
– Lisa-Kuli
– Jagiellońska – od ul. Poniatowskiego do ul. Zygmuntowskiej
– Mochnackiego – od Ronda Pakosława do ul. Czwartaków
– Pułaskiego – od al. Cieplińskiego do parkingu przy hali ROSiR
– Cieplińskiego – od „nawrotki” przy skrzyżowaniu z ul. ks. Jałowego w kierunku Ronda Pakosława
– Jana III Sobieskiego – od ul. Sokoła do ul. Bernardyńskiej
– Sokoła
– Jana Matejki – od pl. Farnego do Rynku
– Słowackiego – od Rynku do ul. Króla Kazimierza
– Zygmuntowska – od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej
– Moniuszki
– plac Farny
W sobotę (8 sierpnia) utrudnienia w ruchu z kolei będą na drogach w gminach: Czudec, Wiśniowa, Strzyżów (godz. 7:30-16:30), gdzie odbędzie się OS Zawadka, oraz Sędziszów Małopolski (godz. 8:15-17:15), na terenie której przebiega trasa OS Zagorzyce.
W czasie sobotniej ceremonii zakończenia rajdu na Rynku, czyli w godz. 13:15-19:15, zamknięta będzie ulica Mickiewicza, pomiędzy ulicą Berka Joselewicza a Rynkiem.
Godziny zamknięcia dróg na poszczególnych odcinkach specjalnych:
Piątek (7 sierpnia)
– Odcinek Testowy Niechobrz – 07:00-12:00
– OS 1/3 Pstrągowa – 11:15-19:15
– OS 2/4 Lubenia – 12:00-20:00
– OS 5 Rzeszów – 16:00-23:00
Sobota (8 sierpnia)
– OS 6/8 Zawadka – 07:30-16:30
– OS 7/9 Zagorzyce – 08:15-17:15
Mapy 29. Rajdu Rzeszowskiego
Oprac. (jg)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.


![Pijany kierowca BMW doprowadził do dramatu. Wiózł trzech pijanych pasażerów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/wypadek-pagorek-1-218x150.jpg)


![“Oszukać przeznaczenie” na DK19. Fotografie z kolizji wskazują, że zadziałały tu siły wyższe [ZDJĘCIA] OSP KSRG Połomia](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdarzenia-na-DK19-polomia-07-218x150.jpg)


![Pożar karczmy w Kraczkowej. Ogień znów uderzył w znane miejsce przy trasie Rzeszów – Łańcut [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-karczma-pod-strzecha-osp-218x150.jpg)



![Tusk w Rzeszowie. Premier ogłosił, że Polska i Ukraina zbudują “armadę dronową” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/expo-ukraina-rzeszow-tusk-2-218x150.jpg)



![Nowy most w powiecie rzeszowskim już otwarty. To zmiana dla lokalnej społeczności [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/most-wola-rafalowska-2-218x150.jpg)

![Kierowca z Rzeszowa pójdzie w ślady Roberta Kubicy? Wielka szansa Igora Polaka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/igor-polak-formula4-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)








![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)
![Rzeszów rozdaje pieniądze na zabytki. Kto dostał dotacje i ile? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zabytki-rzeszow2026-218x150.jpg)


![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)










![Majowy weekend w Rzeszowie. Sprawdźcie co będzie się działo [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/majowka-rzeszow10-218x150.jpg)




