116 załóg weźmie udział w 23. Rajdzie Rzeszowskim. Na starcie pojawią się nazwiska znanych rajdowców: Grzyb, Kuchar… W rajdzie uczestniczyć będzie nawet Michał Wiśniewski, lider Ich Troje. Nie zabraknie zagranicznych zawodników.

 

Rajd Rzeszowski odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia. Stanowi 4. Rundę LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. 23. edycja Rajdu zapowiada się niezwykle emocjonująco co najmniej z kilku powodów.

Frekwencja podczas tej imprezy będzie zdecydowanie najwyższa spośród dotychczasowych tegorocznych łączonych rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski. Na starcie pojawi się 116 załóg, wśród których będą znani rajdowcy, m.in. Wojciech Chuchała, Tomasz Kuchar, Grzegorz Grzyb, Maciej Rzeźnik, jak i osoby znane ze świata showbiznesu, jak choćby piosenkarz i celebryta Michał Wiśniewski, lider zespołu Ich Troje.

Marek Dobrowolski, prezes Automobilklubu Rzeszowskiego, zapowiada, że Rajd Rzeszowski będzie imprezą o randze międzynarodowej. Na trasach zobaczymy nie tylko Polaków, ale też reprezentantów zza granicy – Słowaków, Czechów, Litwinów, a nawet rajdowca z Tajwanu.

Na miejscu pierwszym listy zgłoszeń są oczywiście liderzy punktacji RSMP, czyli Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim jeżdżący Fordem Fiestą R5. Numer drugi należy do Grzegorza Grzyba z Danielem Siatkowskim (Skoda Fabia S2000), a numer trzeci do Tomasza Kuchara z Danielem Dymurskim (Peugeot 207 S2000).

Wśród wszystkich zgłoszonych załóg, 21 będzie rywalizować w kategorii samochodów z napędem czterech kół, a 95 w autach z napędem jednej osi. Niewątpliwym rarytasem dla fanów motoryzacji będzie pojazd słowackiej załogi Radovan Mozner / Michaela Vejackova, czyli Porsche 911.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W ramach klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski na prowadzeniu znajduje się Jakub Brzeziński (Citroen C2-R2), który pojedzie w Rzeszowie z Bartłomiejem Bobą. Z nimi rywalizować będą reprezentanci Automobilklubu Rzeszowskiego – Hubert Palider / Rafał Fijołek (także Citroen C2-R2).

Na starcie zobaczymy też zawodników rywalizujących w kategoriach „historycznych”. Tutaj niespodzianka – w Polonezie 2000 wystąpią rzeszowianin Paweł Hoffman ze wspomnianym Michałem Wiśniewskim, który będzie pełnił funkcję pilota.

Pełne listy zgłoszeń dostępne są TUTAJ.

Trasa Rajdu przebiegać będzie m.in. przez rzeszowski Nowy Świat, a także takie miejscowości jak Lubenia, Godowa, Wysoka, Wojaszówka, Zagorzyce. Więcej informacji na temat rajdu można znaleźć na stronie rajd.rzeszow.pl.

BARTOSZ LEJA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama