Na finiszu kampanii wyborczej komitet Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca wypuścił grafiki z wizerunkami radnych PiS. Dostaje im się za to, że wiecznie są przeciwko budżetowi. – To akt desperacji – odpowiada PiS.
– Radni PiS udowodnili, że nie słuchają głosu mieszkańców, a mówią że słuchają! – uważa Rozwój Rzeszowa, który w piątkowe popołudnie do mediów rozesłał dane świadczące o tym, że rzeszowscy radni PiS w mijającej kadencji dali się poznać jako ci, którzy regularnie głosowali przeciwko uchwalaniu budżetu miasta. Tak było od 2016 do 2018 roku.
– A inwestycje dotyczą żłobków, szkół, dróg, boisk sportowych… – wylicza proprezydencki komitet.
Klub PiS w tej kadencji miał 10 radnych. Z danych, które zebrał Rozwój Rzeszowa, wynika, że w 2015 roku przeciwko uchwalaniu budżetu na 2016 rok byli wszyscy radni PiS. Rok później 9, jeden wówczas nie głosował – Grzegorz Koryl. W 2017 roku było podobnie, z tym, że w głosowaniu nie uczestniczył Roman Jakim, który w tegorocznych wyborach walczy o mandat do sejmiku podkarpackiego.
Rozwój Rzeszowa sprawdził również aktywność posła PiS Wojciecha Buczaka, kandydata partii na prezydenta. W ciągu trzech lat Buczak miał 26 interpelacji poselskich, na temat Rzeszowa ani jednej.
PiS: Kłamliwa akcja, akt desperacji
Do akcji Rozwoju Rzeszowa odniósł się już Marcin Fijołek, jeden z jej „bohaterów” i jednocześnie szef sztabu Wojciecha Buczaka. – To zagranie Rozwoju Rzeszowa w ich stylu – agresywne. Nie potrafili się powstrzymać na końcu kampanii przed płytką i słabą zagrywką. Ta akcja ma charakter kłamliwy – mówi nam Marcin Fijołek.
Przekonuje, że radni PiS w minionej kadencji głosowali przeciwko uchwalaniu budżetu miasta nie dlatego, że kwestionowali zawarte inwestycje w budżecie, a dlatego, że nie było w nim takich, których dopominali się mieszkańcy.
– Dotyczących rozładowania korków w mieście. Przez 16 lat prezydentury Tadeusza Ferenca nie powstał aquapark, czy z prawdziwego zdarzenia Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, miasto nie wykorzystało okazji by zdobyć 277 mln zł dofinansowania do budowy obwodnicy południowej – wymienia Fijołek.
– Głosowaliśmy przeciwko mało ambitnemu budżetowi, pozbawionemu wielu potrzebnych inwestycji – dodaje. PiS uważa, że akcja Rozwoju Rzeszowa jest „aktem desperacji”, który wynika ze strachu przed rozstrzygnięciem niedzielnych wyborów. – Jestem przekonany, że mieszkańcy nie dadzą się nabrać na takie niskie zagrywki – twierdzi Marcin Fijołek.
Niedługo później PiS wydał oficjalne stanowisko na akcję Rozwoju Rzeszowa. Więcej – TUTAJ.
Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę 21 października. Mieszkańcy Rzeszowa będą wybierać w czterech okręgach 25 radnych. Lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl






![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)

![„Oszukać przeznaczenie” – wersja podkarpacka. Potężne drzewo runęło na auto [WIDEO Z WNĘTRZA POJAZDU] drzewo spadło na samochód podkarpacie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/03-oszukac-przeznaczenie-podkarpacie-widacz-e1764462195598-218x150.jpg)

![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)






![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)