Na budowie drogi ekspresowej S19 w okolicach Jawornika doszło do wypadku. Pracownik jednego z podwykonawców spadł z wysokości 6 metrów. Do szpitala zabrał go śmigłowiec LPR.
Zgłoszenie o wypadku podczas prac budowlanych, do Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie wpłynęło o godz. 8:45.
– Jak ustaliliśmy, mężczyzna spadł najprawdopodobniej z drabiny, z wysokości około 6 metrów – informuje młodszy aspirant Daniel Czapczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.
Poszkodowany mężczyzna ma 42 lata i jest mieszkańcem powiatu nowosądeckiego. Jest zatrudniony u jednego z podwykonawców budowy.
Nie było świadków
– Niestety nie było świadków tego zdarzenia. Na miejsce udała się grupa dochodzeniowo-śledcza z naszej komendy, by ustalić przyczyny wypadku – dodaje mł. asp. Czapczyński.
Poszkodowany mężczyzna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie.
Na razie nic więcej nie wiadomo o jego stanie zdrowia. Policja nie ustaliła również stanu trzeźwości poszkodowanego oraz tego, czy w czasie jego pracy doszło do złamania przepisów BHP.
Służby pracują na miejscu
Na miejscu pracują jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Jawornika i Państwowej Straży Pożarnej ze Strzyżowa. W miejsce wypadku udali się również inspektorzy z Państwowej Inspekcji Pracy.
Sygnał o wypadku dostaliśmy od naszego czytelnika. Przypominamy, że można się z nami kontaktować przez adres e-mail: redakcja@rzeszow-news.pl oraz przez media społecznościowe.
(Red)
![Jechał na czołówkę z radiowozem. Opublikowano nagranie [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/8ec3957f-cf10-4edb-96ca-2661ed9b7002-218x150.jpg)



![Hulajnogowy paraliż na Podkarpackiej w Rzeszowie. Nastolatkowie urządzili sobie nielegalny rajd [WIDEO] hulajnogi](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/hulajnogi-rzeszow-218x150.jpg)

![Burze uderzyły w Podkarpacie. Dziesiątki interwencji strażaków, a to jeszcze nie koniec [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/burze-podkarpackie3-218x150.jpg)
![Pożar samochodu przy ul. Armii Krajowej. „Najpierw dzwońcie po służby, życie jest ważniejsze niż rzeczy” [FILM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-auta-rzeszow-armii-krajowej-218x150.png)










![Wielkie otwarcie S19 pod koniec lipca. Kierowcy pojadą nowym odcinkiem pod Rzeszowem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/s19-sokolow-malopolski-jasionka4-218x150.jpg)
![35. Rajd Rzeszowski 2026. Wielkie ściganie wraca na Podkarpacie. Znamy trasę i program [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Rzeszowski-2025-fotMaciejNiechwiadowicz0-218x150.jpg)


![Wypadek w Rzeszowie. Nie żyje motocyklista, ulica Sikorskiego częściowo zablokowana [ZDJĘCIA, WIDEO] wypadek-motocyklista-rzeszow-sikorskiego](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadek-smiertelny-motocyklista-rzeszow-05-e1783172418108-218x150.jpeg)









![Które szkoły na Podkarpaciu uzyskały najlepsze wyniki matur? Rzeszów nie jest na czele! [RANKING]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/ekonomik-jaslo-218x150.jpg)




![Ruiny Zamku Sobień znów zachwycają. Historyczna perła Bieszczadów otwarta po renowacji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamek-sobien-otwarcie-218x150.jpg)



![Jechał na czołówkę z radiowozem. Opublikowano nagranie [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/8ec3957f-cf10-4edb-96ca-2661ed9b7002-100x70.jpg)


