Aleja Gwiazd Siatkówki przy hali Podpromie. Zobaczcie nowe wizualizacje

4
Reklama

We wrześniu – według zapowiedzi ratusza – ma ruszyć w końcu przebudowa rzeszowskiej hali Podpromiu. W planach, oprócz zwiększenia liczby miejsc dla kibiców, jest również stworzenie Alei Gwiazd Siatkówki, która miałaby upamiętniać sportowców związanych z Rzeszowem.

 

Koncepcja przebudowy hali Podpromie, którą przygotowała poznańska firma Archimedia, po drobnych poprawkach została zaakceptowany przez ratusz.

Podczas dyskusji projektantów z władzami miasta zrodził się również pomysł, aby m.in. przed obiektem powstała Aleja Gwiazd Siatkówki, która upamiętni najwybitniejszych zawodników związanych ze stolicą Podkarpacia.

Zaakceptowanie projektu przez rzeszowski magistrat to już ostatnia prosta do tego, aby w końcu rozpocząć poszukiwania firmy, która się zajmie się przebudową hali. Urzędnicy zapowiadają, że przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

Przypomnijmy, że pierwotny plan zakładał, iż Podpromie nowy wygląd zyska jeszcze w październiku br. przed rozpoczęciem sezonu siatkarskiej PlusLigi. Okazało się jednak, że w związku z opóźnieniami związanymi z przygotowaniem dokumentacji termin ten jest nie możliwy do realizacji.

Nowe plany zakładają rozpoczęcie robót we wrześniu. Prace związane z rozbudową hali mają nie kolidować  z rozgrywkami siatkarskimi, a publiczność będzie mogła być obecna podczas meczów.

Magistrat przewiduje, że rozbudowa Podpromia będzie kosztowała ok. 30 mln zł. Taką kwotę zapisano też w budżecie miasta.

Rozbudowa hali zakłada  zwiększenie z 4,3 tys. do 7,3 tys. miejsc dla kibiców. Ponadto, obecne strefy wejściowe do hali, po obu jej stronach, zostaną zburzone i powstaną nowe. W środku zmieni się kształt trybun – będą zaokrąglone. Powstaną też nowe trybuny w miejscu, gdzie obecnie są nadwieszenia.

Koncepcja zakłada, że dolne trybuny będą składane, dzięki czemu będzie można wygospodarować więcej miejsca na płycie hali. Stałe będą natomiast trybuny górne. Po obu stronach boiska ma powstać specjalna strefa dla VIP-ów.

W hali będą również m.in. restauracje oraz sklep kibica, a także specjalna strefa dla dziennikarzy, gdzie będą mogli porozmawiać z siatkarzami schodzącymi do szatni. Będą również pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia oraz odnowa biologiczna dla zawodników.

Na powiększeniu obiektu bardzo zależy władzom Rzeszowa, bo chcą, by w stolicy Podkarpacia odbywały się mecze siatkówki na jak najwyższym poziomie.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.