Zdjęcie: Inspekcja Transportu Drogowego

Autokar miał fatalne opony, mechaniczne uszkodzenia i nie miał aktualnego badania technicznego. Takim pojazdem grupa dzieci przyjechała do kina w Rzeszowie. Do domu dzieci musiały wracać na własną rękę. 

„Czerwone światło” dla autokaru dali podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrola ITD odbyła się w ramach akcji „Bezpieczny Autokar”. Podkarpacie jest jednym z pięciu w kraju województw, w których trwają ferie zimowe – do 26 stycznia.

O bezpieczeństwo podróżnych dba m.in. Inspekcja Transportu Drogowego, która kontroluje autokary przewożące podróżnych do zimowych kurortów. W Rzeszowie stały punkt kontrolny znajduje się na parkingu przy rzeszowskiej hali Podpromie

W poniedziałek, 13 stycznia, inspektorzy ITD skontrolowali autokar, który przywiózł ok. 20 dzieci z Borka Starego na wycieczkę do kina w Rzeszowie. Pojazd dostał jednak „czerwone światło”. – Autobus miał fatalne opony – poinformowała ITD. 

Kontrola wykazała, że opony były nie tylko mocno zużyte, ale także w kilku miejscach miały mechaniczne uszkodzenia. – Autokar nie miał ważnego badania technicznego, a kierowca nie rejestrował swojego czasu pracy – w tachografie brakowało wykresówki – twierdzi  ITD. 

Funkcjonariusze uznali, że dalsza jazda autokarem zagrażała bezpieczeństwu dzieci, dlatego wydali zakaz dalszej jazdy i kierowcy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.  Przewoźnikowi grozi kara administracyjna w wysokości 7000 złotych.

– Niestety, nie udało się skontaktować z przedsiębiorcą, nie było zatem możliwości podstawienia drugiego, sprawnego autokaru. Dzieci musiały wrócić do domu autobusem rejsowym – dodaje ITD.

Zdjęcie: Inspekcja Transportu Drogowego
Zdjęcie: Inspekcja Transportu Drogowego

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama