W rzeszowskim szpitalu o życie walczy niespełna 2-letni chłopiec, którego wczorajszego popołudnia przejechał ciągnik rolniczy. Policjanci ustalili, że dziecko bawiło się pod zaparkowanym na posesji pojazdem, a kierowca ruszając nie zauważył malca.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16 w Orelcu w powiecie leskim. Funkcjonariusze ustalili, że dziecko zostało przejechane na rodzinnej posesji, na której członkowie rodziny prowadzili prace gospodarcze. To pod ich opieką między maszynami rolniczymi bawił się 2-latek.

Dziecko w pewnym momencie weszło pod zaparkowany ciągnik rolniczy i usiadło pod nim. 19-letni kuzyn chłopca chwilę potem ruszył ciągnikiem, tylnym kołem przejeżdżając malca. Chłopiec z ciężkimi obrażeniami ciała helikopterem został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie, gdzie walczy o życie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W okresie letnim policja notuje wzrost liczby wypadków w gospodarstwach rolnych. Podwórze gospodarstwa rolnego to nie tylko codzienne miejsce pracy rolnika. Tu koncentrują się często zabawy dzieci i życie rodzinne. W trakcie zabawy często dochodzi do upadków z drabiny, pogryzienia przez zwierzęta, skaleczenia, oparzenia, porażenia prądem, zatrucia środkami ochrony roślin.

 – Dzieci nie powinny bawić się w roboczej części gospodarstwa, gdyż może to być dla nich niebezpieczne! Szczególnie nad najmłodszymi powinna być sprawowana nieustanna opieka, by nie dochodziło do tragicznych zdarzeń! – apelują policjanci z Komendy Wojewódzkiej e Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama