Ania Dąbrowska, mocne brzmienia, a na deser Przemek Kossakowski na żywo z niesamowitymi opowieściami. Weekend w Rzeszowie nudny nie będzie.

PIĄTEK

W klubie Vinyl (ul. Piłsudzkiego 31) o godz. 20:00 zagra zespół Arlon, którzy będą promować swoją drugą studyjną płytę „Mimetic Desires”. Najnowszy album to 52 minuty muzyki, głównie autorstwa lidera grupy, saksofonisty i klawiszowca Jacka Szotta, ale nie zabrakło też dźwięków skomponowanych przez wokalistę zespołu, Wojciecha Mandzyna, oraz gitarzystę zespołu Wiesława Rutkę.

Album powstał we współpracy z kompozytorem, twórcą muzyki filmowej, aranżerem i orkiestratorem, założycielem symfonicznej orkiestry Sinfonietta Consonus Michałem Mierzejewskim znanym ze współpracy z gwiazdami takiego formatu jak m.in. Transatlantic, Jordan Rudess (Dream Theater), Flying Colors czy Mike Portnoy. Bilety na koncert można kupić w klubie za 15 zł.

SOBOTA

W kinie Zorza odbędzie się spotkanie z Przemkiem Kossakowskim „Inicjacje na granicy zmysłów”. Ten człowiek do zadań specjalnych na swoim koncie ma już cykl programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, i „Inicjacja” (emitowanych na kanale TTV).

W pierwszym programie Kossakowski dokumentował  podróże po Ukrainie, Rosji, Bałkanach i Polsce, podczas których doświadczał praktyk znachorów, uzdrawiaczy i wróżbitów. Zakopywany w grobie, obkładany wnętrznościami barana, poddawany praktykom podcinania języka… Pokłosiem jego podróży stała się książka „Na granicy zmysłów” wydana w listopadzie 2014 roku.

W drugim programie poddaje się osobistym, często ekstremalnym doświadczeniom, wchodząc w nieznane dla siebie, obce światy. Jak jest naprawdę w cygańskiej społeczności? Co każdego poranka po obudzeniu się czują ludzie nadmiernie otyli? Jak wytrzymać życie na pustelni? Jak długo można nie spać? Na te pytania Przemek Kossakowski będzie odpowiadał w sobotni wieczór od godz. 19:00.

Bilety w cenie 20 i 25 zł można kupić: u organizatora – Impresariat edma.art Edward Małek (ul. Szopena 7/7, II p., Rzeszów), Podziemnej Trasie Turystycznej oraz na www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl. Spotkaniu z Przemkiem Kossakowskim patronuje Rzeszów News.

Lampowe brzmienie

W Klubie Vinyl (ul. Piłsudskiego 31) natomiast po raz kolejny dawka hard rocka. Tym razem na scenie pojawią się dwa zespoły: Taraban, których inspirują lata 60/70. Organiczne, lampowe brzmienie, duże bębny, bluesowe ballady i protometalowe, gitarowe ilustracje do wojny w Wietnamie, tego nie zabraknie z pewnością na sobotnim koncercie.

Tej grupie będzie również towarzyszyć młodziutki, bo założony w 2015 roku, zespół Simple Pleasures. Tworzą go trzej przyjaciele: Igor Łucykow, Marcin Piech i Kuba Jaworski, których połączyła miłość do muzyki i dobrej zabawy. Sami o sobie mówią, że ich muzyka jest połączeniem rocka i bluesa z punkową energią i dekadentyzmem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Te dwa krakowskie zespoły zagrają o godz. 20:00. Bilety w cenie 15 zł dostępne w klubie w dniu imprezy.

Deep house w Kulturze

Sobota to też dobry czas na wesele. I to całkiem niedrogie, ponieważ  przy weselnych hitach będzie się można pobawić w klubie Pod Palmą (ul. Cicha 2) już od godz. 21:00. Panie niezmiennie przez pierwszą godzinę wchodzą za darmo, pozostali płacą 10/7 zł (studenci).

W pubie Kultura (ul. Szopena 59) od 21:00 impreza pod hasłem 12″ Deep House Crew, gdzie jak sama nazwa wskazuje, muza leci tylko z winyli i tylko deep house. Przy adapterze staną: Aspekkt /Kaszkiet Kolektyw, Ckliwe Zgredy, Gracze Rezerwowi. Wstęp 5 zł.

W sobotę Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat z okazji Dnia Ojca „Kocham Cię Tatku!”. Spotkanie trwać będzie w godz. 11:00-12:00 w Filii nr 10, przy ul. Podchorążych 1.

Warsztaty, zorganizowane w cyklu „Kopalnia pomysłów”, poprowadzi Dorota Mackiewicz. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

Wieczorem na scenie rzeszowskiego Rynku wystąpi Ania Dąbrowska. Znana wokalistka zagra koncert w ramach „Pikniku na Piątkę”, który odbędzie się z okazji 5-lecia rzeszowskiego szpitala Pro-Familia. Koncert Dąbrowskiej rozpocznie się o godz. 19:00.

Oprócz koncertu, podczas pikniku przez cały dzień będą się odbywały pokazy artystyczne i sportowe, spektakle teatralne, rozmowy z lekarzami, kreatywne warsztaty dla dzieci. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama