Reklama

„Graj z nami o życie” – pod takim hasłem w najbliższą sobotę (21 maja) w Rzeszowie odbędzie się 6. Rzeszowskie Święto Transplantacji. Towarzyszyć mu będzie wielka bitwa balonowa. Imprezie patronuje Rzeszów News.

– Chcielibyście żeby nasze studenckie pokolenie w Rzeszowie pamiętano przez lata? Zrobić razem coś, co będziemy wspominać, kiedy już studia będą tylko naszą przeszłością? Wreszcie, zrobić coś żeby o rzeszowskich studentach usłyszała cała Polska? Macie na to szanse – zachęcają organizatorzy 6. Rzeszowskiego Święta Transplantacji.

Święto odbędzie się  dzisiaj na rzeszowskim Rynku. To wydarzenie dość szlachetne, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat samej transplantacji i jej ogromnej roli.

Rzeszowscy studenci chcą, by Rzeszów podczas 6. Rzeszowskiego Święta Transplantacji pobił rekord na największe grupowe pompowanie balonów, a zaraz potem zaplanowana jest największa bitwa balonowa w Polsce.

Bitwa balonowa rozpocznie się o godz. 16:30. W wyznaczonych punktach balony będzie można odbierać od wolontariuszy. Na wyraźny sygnał rozpocznie się pompowanie balonów, potem trzeba będzie je zawiązać i wówczas rozpocznie się wielka bitwa.

– Niech usłyszy o nas cała Polska – student potrafi! – uważają organizatorzy.

Bitwa balonowa jest tylko częścią całej imprezy. Rzeszowskie Święto Transplantacji rozpocznie się 6. Otwartą Konferencją „Przeszczep Szansą na Drugie Życie”, która odbędzie się w auli budynku V Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12. Początek konferencji o godz. 9:00. Wstęp wolny.

Po południu atrakcje na Rynku. Rozpoczną się o 14:30 występem Dziewczęcej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie. W programie m.in. wystąpienia specjalistów z dziedziny transplantacji, a potem koncerty.

Wystąpią Waldemar Wywrocki z zespołem „Gabcia i Przyjaciele”; Alicja Rega, zwyciężczyni telewizyjnego show „Mali Giganci” w TVN; soliści i grupa artystyczna z Centrum Sztuki Wokalnej pod kierunkiem dyrektor Anny Czenczek; finaliści Przeglądu Zespołów Studenckich.

Ponadto na Rynku zaplanowano pokaz akrobatyczny w wykonaniu grupy ETC, przejazd harleyowców zrzeszonych w grupie Ronin Riders. Odbędzie się także malowanie twarzy dla dzieci.

Gwiazdą wieczoru będzie rzeszowski raper Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Zespół zaprezentuje utwory zarówno ze świetnie przyjętej płyty „Będzie Dobrze” jak i nowe kompozycje, które znajdą się na drugiej płycie zespołu planowanej na jesień br.

Poza tym, od godz. 13:00 do 17:00 w holu Podziemnej Trasy Turystycznej odbywać się będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, a od 13:30 do 17:00 na Rynku stał będzie krwiobus, w którym będzie można honorowo oddać krew.

Rzeszów News jest patronem 6. Rzeszowskiego Święta Transplantacji. W ub. podczas wydarzenia Rzeszów pobił rekord na największy w Polsce flash mob z użyciem maseczek chirurgicznych. Wzięło w nim udział ok. 500 osób.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: