Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama
“Psia grypa” na Podkarpaciu nie maleje. W Rzeszowie policjantów w patrolach wspiera Żandarmeria Wojskowa.

Jeszcze w środę w całym województwie podkarpackim na L4 było ok. 40 procent całego garnizonu, który liczy ok. 4,5 tys. policjantów. W czwartek procent “chorych” funkcjonariuszy zwiększył się do 44 – ok. 2 tys. policjantów. W Rzeszowie dobija już do 50 proc. Na 640 policjantów na zwolnieniach lekarskich przebywa już ok. 300 mundurowych. 
 
– Nie jest łatwo – przyznaje Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. – Trzeba liczyć się z tym, że przyjazd patrolu na zgłoszenie może się wydłużyć, ale staramy się, by każdy, kto potrzebuje pomocy, to ją otrzymał. Codziennie jest wystawionych po kilkanaście patroli. Funkcjonariuszy ruchu drogowego wspiera Żandarmeria Wojskowa. Patrole są łączone – dodaje Szeląg. 
 
Do patroli oddelegowano także kierowników i dzielnicowych. Wśród policjantów krążą dowcipy, że rząd wreszcie spełnił ich obietnice, bo na ulicach można w końcu spotkać
funkcjonariuszy, którzy zarabiają 5000 zł i więcej – komendanci i naczelnicy. 
 
Najgorsza sytuacja na Podkarpaciu jest w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie. Tam na tzw. “psiej grypie” jest ok. 75 proc. funkcjonariuszy (ok. 200 osób). Najmniejsza absencja jest w komendach w Lubaczowie i Kolbuszowej – ok. 30 proc.
 
– Pomimo dużych trudności we wszystkich jednostkach zapewniona jest ciągłość służby, policjanci realizują tam podstawowe zadania. Tam, gdzie absencja jest największa, kierowani są dodatkowi policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Oddziału Prewencji Policji – informuje nas Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie. 
 
Oprócz Żandarmerii Wojskowej, w niektórych jednostkach policjanci wspierani są też przez straż miejską. 
 
Policjanci żądają m.in. podwyżki w wysokości 650 zł, powrotu do przejścia na emeryturę po 15 latach służby, odmrożenia waloryzacji pensji, pełnej płatności za nadgodziny i służbę w dni wolne od pracy i pełnej wypłaty za czas zwolnienia lekarskiego poniżej 30 dni.
 
(ram)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. Jestem Psem i się tego nie wstydzę, wy zawistni ludzie, zapraszam na jedną noc sobotnia to zobaczymy czy nie zmienicie zdania wszyscy co tu sraja na mój mundur!
  Tydzień bez Policji na ulicy i na kolanach byście prosili żebyśmy wrócili!

 2. polaczki, cebulaczki, żal wam dupe ściska? każdy kozak widzę, a jak coś się dzieje to pierwsi na dzwonicie i żalicie się, co wy byście bez tej policji zrobili?, a jak Ci się kurwo nie podoba jednemu czy drugiemu robota, to się kształć nieuku, albo idź na policjanta jak Ci nie pasuje i zapierdalaj, a nie każ komuś wszarzu zapierdalać, jak nie wiecie o co kaman to morda w kubeł do budy. Mają prawą do podwyżek

 3. Jacy oni nieszczęśliwi… nieroby, aroganckie typy, wywłoki… etc. Za robotę się weźcie w końcu a nie grzanie d*** w sukach i łapanie kierowców, tylko to robicie bezbłędnie plus niezliczone wizyty w żabkach na kawkę i gorącego psa! 🙂 najbardziej zarobiona grupa pracownicza, no niech mnie soczyści!

 4. No brakuje mi tu konkretnych danych np.
  – Jak jest w innych krajach z przejsciem Pana policjanta na emeryture
  – Dla czego policjant nie opłacach skladek ZUS a chce iść na
  nia( emeryture) po 15 latach
  – Na co chorują Ci na zwolnieniach ?
  – Jak to Odra to obowiązkowe szczepiania i tkzw delbeta jak w wojsku dawali w latach 70- tych i sru na slużbe a jak nieborak chorowity i niesprawny to sru do cywila proste jak budowa cepa
  : O !
  – A czy ZUS- sprawdzi te zwolnienia i tych ” cierpiących ” w wyrkach domowych ?

 5. Tym powinna zając się prokuratura lewe zwolnienia L4 zwolnic ich kilku,a lekarza dopaść i dożywotni zakaz wykonywania zawodu i po problemie z oszustami.

 6. Idź lepiej do roboty, a nie na garnuszku państwa, gnijesz w domu i wylewasz żale w internecie. Do roboty! Chociaż z IQ ameby to tylko do zamiatania ulic się nadajesz.

 7. DO ROBOTY!

  Emerytury w wieku 36 lat się zachciewa? Żeby mając hajs i znajomości zakładać kombinowane firmy?
  Za co? Za spanie na parkingach i ciągłe jedzenie kebabów?

Comments are closed.