Reklama

Aż 116 załóg będą mogli obejrzeć kibice podczas rozpoczynającego się w czwartek 23. Rajdu Rzeszowskiego. Na starcie gwiazdy rajdów – Wojciech Chuchała, Grzegorz Grzyb, Wojciech Kuchar, a także piosenkarz – Michał Wiśniewski, który jako pilot pojedzie Polonezem S2000.

23. Rajd Rzeszowski (7-sierpnia) będzie rozgrywany w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) oraz Rajdowego Pucharu Polski (RPP) w dniach 7-9 sierpnia.

Całą imprezę już w czwartek o godz. 7:00 rozpocznie otwarcie parku serwisowego RSMP na terenie parkingów kampusu Politechniki Rzeszowskiej, gdzie kibice będą mogli zobaczyć zarówno kierowców, jak i samochody biorące udział w rywalizacji.

Pierwszy, testowy odcinek o długości 2,70 km, czyli tzw. „shakedown”, odbędzie się również w czwartek w Niechobrzu (godz. 12:00 – 16:30). Czwartkowy wieczór przyniesie kolejne atrakcje. Na placu Farnym i ul. Kościuszki zorganizowany zostanie park przedstartowy i start honorowy (ul. Rynek 1), gdzie kibice będą mogli z bliska przyjrzeć się rajdowym pojazdom.

Pierwszy etap

Poważne ściganie rozpocznie się jednak w piątek, kiedy trasa rajdu zawierać będzie zarówno odcinki drogowe, jak i odcinki specjalne.

8 sierpnia kierowców będzie można zobaczyć już od godz. 9:30 na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej (ul. Akademicka). Sama trasa będzie przebiegać nie tylko rzeszowskimi ulicami, ale także w okolicznych miejscowościach, m.in. w Godowej, Żyznowie (odcinki specjalne 1-3 / 9,70 km) oraz Lubeni (odcinki specjalne 2-4 / 29,15 km).

Piąty odcinek specjalny odbędzie się na ulicach rzeszowskiego Nowego Świata na długości 5,12 km. Meta pierwszego etapu jest planowana na godz. 22:30, także na terenie PRz, gdzie załogi zjadą do parku serwisowego.

Pełna trasa 1. etapu rajdu jest dostępna TUTAJ.

Drugi etap

Drugi i zarazem finałowy dzień zmagań (9 sierpnia, sobota) rozpocznie się o godz. 8:00. Kierowcy wyruszą z parku serwisowego, aby rywalizować na odcinkach specjalnych przebiegających przez: Wysoką Strzyżowską (odc. 6-9 / 10,78 km), okolice Wojaszówki (odc. 7-10 / 16 km) oraz Zagorzyce (odc. 8-11 / 13,47 km).

Ceremonię mety, podczas której nagrodzeni zostaną najlepsi kierowcy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski, będzie można zobaczyć na rzeszowskim Rynku w godzinach 17:00 – 18:15. Później ekipy ponownie udadzą się do parku serwisowego  na zakończenie 23. Rajdu Rzeszowskiego.

Pełna trasa 2. etapu rajdu jest dostępna TUTAJ.

Gdzie dokładnie będzie można zobaczyć zmagania kierowców w ramach 23. Rajdu Rzeszowskiego? Cała trasa TUTAJ.

Rajdowe Party

Przypomnijmy, że na starcie Rajdu pojawi się aż 116 ekip, wśród których zobaczymy takie gwiazdy, jak choćby czołową trójkę aktualnej klasyfikacji generalnej RSMP – Wojciech Chuchała, Maciej Grzyb, Wojciech Kuchar, a także rzeszowianina – Macieja Rzeźnika.

Emocji zatem na pewno nie zabraknie, a cała impreza powinna być gratką nie tylko dla zagorzałych fanów motoryzacji i rajdów samochodowych, ale też dla osób spragnionych sportowych wrażeń. Warto zaznaczyć, że przed rokiem na trasach 22. Rajdu Rzeszowskiego najlepsza okazała się załoga Kajetanowicz/Baran.

23. Rajd Rzeszowski to nie tylko sportowa rywalizacja, ale też imprezy towarzyszące, jak choćby „Rajdowe Party” w klubie KULA w Galerii Nowy Świat. Imprezy odbywać się tam będą w dniach 7, 8 i 9 sierpnia i będą idealną okazją do bliższego poznania się z załogami i samymi kierowcami rajdowymi. Więcej szczegółów TUTAJ.

Więcej na temat rajdu TUTAJ. Rywalizacja rajdowców wiąże się także z utrudnieniami na ulicach Rzeszowa. Więcej TUTAJ.

BARTOSZ LEJA

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.