Zdjęcie: Materiały prasowe

Od kilku ostatnich lat notuje się wzrost zainteresowania pożyczkami w parabankach. Oprócz firm, które udzielają pożyczek przez swoich przedstawicieli terenowych powstało wiele jednostek, które do dyspozycji swoich klientów oddały strony internetowe, gdzie można złożyć wniosek o pożyczkę, którą po pozytywnym rozpatrzeniu dostanie się na podane konto bankowe. Cała procedura jest bardzo przystępna i łatwa do wypełnienia. Dlatego też pożyczki przez Internet stały się produktem numer jeden firm pożyczkowych. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby dostać taką pożyczkę? Jak to wygląda krok po kroku?

Ile i na jaki czas?

Dzięki pożyczce przez Internet nawet w kilkanaście minut można dostać pieniądze na konto bankowe. Szybko można też porównać oferty albo sprawdzić dzięki rankingom pożyczki, od której firmy cieszą się aktualnie największą popularnością. Zdecydowanie jest to znaczna oszczędność czasu, ale czy też pieniędzy?

Wchodząc na stronę internetową firmy pożyczkowej można od razu zobaczyć możliwość wyboru kwoty i terminu spłaty. Najczęściej jest to aplikacja z suwakami, gdzie dowolnie się je ustawia. Pod suwakami z ustaloną kwotą najczęściej pojawia się też informacja z kosztami pożyczki albo z kosztem opłaty weryfikacyjnej w przypadku, gdy jest się nowym klientem i pierwszy raz będzie brało pożyczkę.

Najlepiej jest wejść od razu na kilka stron firm pożyczkowych i ustawić suwaki na interesującej nas kwocie oraz okresie spłaty. W ten sposób można zobaczyć, gdzie koszty pożyczki będą najniższe albo które firmy mają aktualnie promocję i nie doliczają kosztów.

Składanie wniosku

Najpierw jak na każdej stronie internetowej trzeba się zarejestrować lub też podczas wypełniania wniosku utworzy się nam konto na stronie. We wniosku trzeba podać dane osobowe, teleadresowe z dowodu osobistego, trzeba też podać numer indywidualnego konta bankowego, adres e-mail oraz najczęściej złożyć oświadczenie o dochodach. W kolejnych linijkach wniosku po prostu trzeba wpisać wysokość dochodu oraz jego źródło na przykład umową o pracę, renta, emerytura itd. Zanim jednak złożymy wniosek warto sprawdzić jakie źródła dochodu akceptuje ta firma pożyczkowa oraz od jakiego wieku pożyczkobiorcy udziela pożyczek.

Weryfikacja tożsamości

Nie bez powodu trzeba podać dane z dowodu osobistego oraz swoje indywidualne konto bankowe. Nie może to być inny dokument, ponieważ tylko ten jest akceptowany. Z osobna trzeba będzie podać numer i serię dowodu oraz numer pesel. Konto bankowe nie może być zarejestrowane na dwie osoby na przykład współmałżonków. Zawsze akceptowany jest tylko rachunek bankowy założony na te same dane, które wnioskodawca podał w dowodzie osobistym.

Sprawdzenie autentyczności podanych informacji nie polega jednie na sprawdzeniu czy dane są takie same. Trzeba będzie zrobić przelew weryfikacyjny zgodnie z podanymi we wniosku instrukcjami od firmy pożyczkowej. Zwykle kwota przelewu waha się od symbolicznego 1 grosza do 10 złotych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sprawdzanie baz dłużników

W niektórych wnioskach zdarzają się osobne punkty, gdzie trzeba zaznaczyć zgodę na sprawdzenie potencjalnego pożyczkobiorcy w bazach dłużników. Jest to zabezpieczenie dla firmy pożyczkowej przed osobami, które są zadłużone lub które zwyczajnie mają już kilka pożyczek i trudno im może być spłacić kolejną. Jednak nie oznacza to, że z automatu każdy wniosek osoby, która kiedykolwiek miała negatywny wpis będzie odrzucony. Decyzje podejmowane są bardzo indywidualnie.

Decyzja i dokumenty

Po weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy firma pożyczkowa przystępuje do analizy wniosku oraz wyliczenia zdolności kredytowej. Najczęściej trwa to kilkanaście minut, ale nie wszystkie parabanki pracują i wypłacają pieniądze w weekendy, dlatego też składając wniosek na przykład w sobotę można oczekiwać jego rozpatrzenia w poniedziałek rano. Decyzję zazwyczaj otrzymuje się w wiadomości sms albo e-mail.

Kolejny krok to podpisanie umowy. Umowa może przyjść na adres e-mail i nie zawsze trzeba ją drukować podpisywać i wysyłać. Czasami jest podpisywana elektronicznie. Może być też tak, że firma pożyczkowa wysyła kuriera z umową przy którym się ją podpisuje i jeden egzemplarz odsyła z powrotem.

Może się też zdarzyć, że przed wydaniem decyzji o udzieleniu pożyczki, zwłaszcza na dużą kwotę, trzeba będzie przesłać skan dowodu osobistego albo zaświadczenia o dochodach. Ważne będą też umowa, na podstawie której dostajemy dochód albo odcinek renty czy emerytury a niekiedy nawet wystarczy wyciąg z konta bankowego.

Pieniądze na koncie i co dalej?

Po otrzymaniu decyzji o przyznaniu pożyczki pieniądze na koncie powinny pojawić się bardzo szybko. A jeśli mamy konto w jednym z podanych na stronie firmy pożyczkowej banków może to być nawet 15 minut. Może to trwać do 24 godzin w zależności od tego jak bank księguje transakcje. Po otrzymaniu pożyczki trzeba nie tylko wydać te pieniądze na cel, w jakim były pożyczone, ale też zacząć myśleć o spłacie.

W niektórych firmach pożyczkowych wystarczy zalogować się na swoje konto i kliknąć w baner z informacją o chęci spłaty. Albo otworzą się dane pożyczkodawcy wraz z numerem konta i tytułem przelewu potrzebnymi do spłaty pożyczki albo też od razu wyświetli się panel z różnymi bankami do wyboru, gdzie przy jednym kliknięciu pójdzie elektroniczny przelew ze spłatą. Jeśli będziemy jednak chcieli przedłużyć termin spłaty pożyczki trzeba o to złożyć zapytania co najmniej na dzień przed terminem spłaty. Po tym terminie nie tylko nie będzie to możliwe, ale też zostaną już naliczone karne odsetki.

moneystore.pl

Reklama