Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

– Rzeszowska Rzeczpospolita Babska! Tak, Rzeszowem, ba! Podkarpaciem rządzą kobiety! Wojewoda, biznesswoman, urzędniczka, szefowa teatru… Jakie są? Zobaczcie u nas. Przed Wami z okazji Dnia Kobiet kolejny wywiad, tym razem z Ewą Leniart, wojewodą podkarpackim.

Ewa Leniart, obok marszałka podkarpackiego, jest najważniejszą w województwie. Kobieta, która w świecie polityki zdominowanym przez mężczyzn, radzi sobie doskonale. Potrafi znaleźć złoty środek w wielu sytuacjach. Bardzo dobry słuchacz.

Ewa Leniart wojewodą została 8 grudnia 2015. Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej, od 2007 r., Leniart była dyrektorem rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. W 2006 r. została pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Historii Państwa i Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. W latach 2005-2007 Ewa Leniart była dyrektor gabinetu ówczesnej wojewody Ewy Draus.

Ewa Leniart z wykształcenia jest prawnikiem, doktorem nauk prawnych, studia magisterskie skończyła w 2000 r. na Wydziale Prawa filii ówczesnego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Rzeszowie. W 2014 r. uzyskała stopień doktora nauk prawnych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Z Ewą Leniart rozmawia Joanna Gościńska

Wkrótce przed Wami kolejne rozmowy:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Z Anetą Adamską, dyrektorem Teatru Przedmieście

– Z Kingą Dudzińską, dyrektorem sprzedaży w firmie kosmetycznej „Mary Kay”

– Z Anetą Radaczyńską, dyrektorem Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Rzeszowie

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć wywiadu z Anną Szubert, pomysłodawcą rzeszowskiej Mini Brain Academy, która prowadzi zajęcia dla dzieci, rozmowa dostępna jest TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama