Zdjęcie: Materiały organizatorów. "Dziennik Anny Frank"
Reklama

Dwa słowackie spektakle i uroczysta gala otwarcia – tak zapowiada się pierwszy dzień czwartego Festiwalu Nowego Teatru – 56. Rzeszowskie Spotkania Teatralne, który w stolicy Podkarpacia będzie trwał w dniach 17-26 listopada.

Tegoroczna odsłona FNT odbywa się pod hasłem „NOWE MITOLOGIE/ DYBUKI. przepisywanie pamięci”. Ucztę teatralną rozpocznie w najbliższy piątek słowacki monodram pt. „Cells/ Komórki” Slávy Daubnerová (godz. 17:00, Szajna Galeria, czas trwania: 30 min., cena biletu 1 zł).

Z kolei o godz. 19:00 na miłośników teatru na Dużej Scenie będzie czekać Państwowy Teatr w Koszycach ze sztuką „Dziennik Anny Frank” w reż. Ondreja Šotha, (czas trwania: 85 min., cena biletu 30 zł).

Oczywiście bohaterką tego spektaklu jest nie kto inny jak właśnie tytułowa Anna Frank, którą magazyn „Time” uznał za jedną z najważniejszych osób XX wieku.

Frank była niemiecką żydówką, ukrywającą się wraz z rodziną przez nazistami w czasie II wojny światowej. Jej dziennik, który stał się inspiracją dla twórców tego eksperymentalnego spektaklu tanecznego, to świadectwo życia w ukryciu, ale także trudnego dojrzewania 13-letniej dziewczyny, która nie traci nadziei w obliczu wydarzającej się katastrofy.

W spektaklu zagrają: Táňa Pauhofová, Jozef Marčinský, Eva Sklyarová, Daria Ivanenko, Giorgia Bergamasco, Ami Fujikawa, Elena Chetvernya, Lilla Babos, Daria Ivanenko, Marek Šarišský, Šimon Stariňák, Lyudmyla Kolimečkov, Silvia Borsetti, Maksym Sklyar, Sergii Iegorov, Vasyl Sevastyanov, Igor Pashko, Františka Vargová, Peter Rolik, Dalibor Fabián, Marcel Medvecz.

Prezentacja spektaklu będzie miała miejsce dzięki współpracy nawiązanej pomiędzy „Siemaszką” a słowackim Państwowym Teatrem w Koszycach.

Po spektaklu odbędzie się również oficjalnie otwarcie 4. FNT. Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ. Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama