Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Podróżował po dawnej Galicji, teraz szuka swojego rytmu. Artur Andrus ponownie pojawi się w Rzeszowie. Tym razem w Galerii Rzeszów podczas spotkania autorskiego, które poprowadzi dr Jan Wolski.

Artur Andrus jest dziennikarzem. Prowadzi „trójkowy” program „Powtórki z rozrywki” oraz jest gospodarzem spotkań w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”.

Co jakiś czas zdarza mu się być również konferansjerem różnych imprez kabaretowych, a poza tym jest poetą autorem tekstów piosenek. Artur Andrus jest również artystą kabaretowym oraz komentatorem „Szkła kontaktowego”.

Dziennikarz szerokiej publiczności dał się również poznać w programie „Z Andrusem po Galicji”, który stanowi cykl filmów prezentujących miasta Podkarpacia i Małopolski. Ich autorem jest Tomasz Paulukiewicz, a gospodarzem właśnie Artur Andrus. 

Znany widzom Mistrz Mowy Polskiej w programie prezentował w  charakterystyczny sposób miasta niegdysiejszej Galicji, ich specyficzny klimat, a także ludzi, którzy go tworzą. Do tej pory powstały filmy o Tarnobrzegu, Przemyślu, Krośnie, Mielcu, Rzeszowie, Jedliczu, Starym Sączu, Suchej Beskidzkiej, Limanowej, Jaśle i Krakowie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W Rzeszowie Artur Andrus pojawi się ponownie w ramach Wschodu Kultury Europejskiego Stadionu Kultury trwającego od czwartku (22 czerwca) do niedzieli (25 czerwca) na spotkaniu autorskim „W drodze do rymu” w czwartek o godz. 14:00 w Galerii Rzeszów, które poprowadzi dr Jan Wolski, redaktor kwartalnika „Fraza”, krytyk literacki, edytor, tłumacz, nauczyciel akademicki.

Cały program ESK 2017 dostępy jest TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama