Fot. Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. Na zdjęciu Ewa Leniart

Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart wystartuje w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa. Chce być kandydatką obywatelską, nie Prawa i Sprawiedliwości.  

Na początku marca informowaliśmy, że w wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa władze PiS na Nowogrodzkiej postawiły na Ewę Leniart, wojewodę podkarpacką. Wtedy partia tych doniesień nie potwierdzała, a jej wicerzecznik Radosław Fogiel studził nastroje, przekazując, że decyzja zapadnie „w najbliższych dniach”. Nasze źródła w PiS przekonywały jednak, że ogłoszenie startu Leniart to tylko formalność. 

W środę (10 marca) udział w przedterminowych wyborach ogłosiła sama zainteresowana. –Wystartuję w wyborach na prezydenta Rzeszowa – potwierdziła Ewa Leniart przed rzeszowskim ratuszem. – Mimo że mam poparcie Prawa i Sprawiedliwości, będę kandydatką obywatelską. Mam swój komitet, Komitet Wyborczy Ewy Leniart. Zadbam o najbardziej potrzebujących – obiecywała wojewoda. 

O kandydaturze Leniart spekulowano od momentu rezygnacji Tadeusza Ferenca ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Jej udział w wyborach oznacza, że obóz Zjednoczonej Prawicy ma trzech kandydatów. Oprócz Leniart kandydaturę zgłosił Marcin Warchoł z Solidarnej Polski, który także obiecał rzucenie partyjnej legitymacji. Swojego człowieka proponuje też Porozumienie, w partii Jarosława Gowina aktualnie toczą się prawybory

Spoza środowiska PiS do startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa zgłosili się: Agnieszka Itner (Razem)Grzegorz Braun (Konfederacja)Maciej Masłowski (były poseł Kukiz’15) Kazimierz Rochecki (przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wciąż nie wiadomo, kogo poprze Koalicja Obywatelska, która zapowiada wspólnego kandydata całej opozycji. PSL wysuwa kandydaturę Edwarda Słupka, szefa spółdzielni Zodiak, Lewica myśli o Wiesławie Bużu. W grze jest też Konrad Fijołek, przewodniczący Rozwoju Rzeszowa. 

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa mają odbyć się 9 maja. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama