Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Ewa Leniart

Władze PiS zdecydowały, że Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, będzie kandydatem partii w przyspieszonych wyborach na prezydenta Rzeszowa – dowiedział się Rzeszów News.

O tym, że to Ewa Leniart będzie wystawiona przez PiS w wyborach, spekulowało się od czasu rezygnacji Tadeusza Ferenca ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. W sobotę o takim scenariuszu poinformowało radio RMF FM. PiS tego nie potwierdzał, ustami wicerzecznika partii Radosława Fogiela, komunikował, że decyzja zapadnie w „najbliższych dniach”.

I właśnie zapadła. We wtorek z dobrze poinformowanych źródeł w PiS dowiedzieliśmy się, że władze PiS na Nowogrodzkiej zdecydowały, że Ewa Leniart będzie kandydatem partii na prezydenta Rzeszowa. Decyzję w tej sprawie musi jeszcze podjąć Komitet Polityczny PiS. Posiedzenie komitetu ma być lada dzień. – To formalność – mówią nasze źródła w PiS.

Start Ewy Leniart w wyborach oznacza, że obóz Zjednoczonej Prawicy wystawi trzech kandydatów. Start ogłosił także Marcin Warchoł z Solidarnej Polski. Warchoł ma poparcie Tadeusza Ferenca, ogłosił się kandydatem obywatelskim. Porozumienie Jarosława Gowina zaś kandydata wybierze po trwających obecnie prawyborach w partii

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa – zgodnie z projektem rozporządzenia premiera RP – mają się odbyć 9 maja. Kandydaci mogą się zgłaszać do 16 kwietnia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wciąż nie wiadomo, kogo w wyborach wystawi Koalicja Obywatelska, która zapowiada wspólnego kandydata całej opozycji. Poniedziałkowa wizyta w Rzeszowie Borysa Budki, lidera PO, niewiele w tej kwestii zmieniła. Do startu szykuje się m.in. Edward Słupek, szef spółdzielni „Zodiak”. Z poparciem PSL. 

Start w wyborach zapowiedziała także Agnieszka Itner z partii Razem, „gotowość do startu” wyraził również Maciej Masłowski, były poseł Kukiz’15, trwają też spekulacje na temat startu w wyborach Konrada Fijołka z klubu Rozwój Rzeszowa.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama