Zdjęcie: Michał Mielniczuk / Podkarpacki Urząd Marszałkowski
Reklama

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji Skyway Run, czyli nocnego biegu po pasie startowym lotniska w Jasionce, który odbędzie się z 20 na 21 maja. Biegowy „odlot” będzie miał 5-kilometrową trasę.

Dwie pierwsze edycję nocnego biegu po pasie startowym podrzeszowskiego lotniska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Inauguracyjny Skayway Run odbył się w nocy z 18 na 19 kwietnia 2015 roku. Wzięło w nim udział 776 osób. Rok później, w 2016 r., do nocnego biegu zgłosiło się aż 990 osób! Bieg wygrał Paweł Sikorski.

Stowarzyszenie Skyway Run, które jest organizatorem biegu, postanowiło po raz trzeci zawitać do Jasionki. Podobne nocne biegi odbywały się na lotniskach we Wrocławiu oraz dwukrotnie na lotnisku w bazie wojskowej w Mińsku Mazowieckim, ale to właśnie bieg w Jasionce cieszy się największą popularnością.

Trzecia edycja Skyway Run odbędzie w nocy z 20 na 21 maja 2017 r. (z soboty na niedzielę). Zawodnicy wystartują o północy. Do pokonania będą mieli 5-kilometrowy dystans w niebanalnych okolicznościach i miejscu, jakim jest pas startowy.

– Do strefy startu biegacze przejdą po uprzedniej odprawie na płytę lotniska, a o godzinie 23:59 rozpocznie się biegowy ODLOT – poinformowała Elżbieta Musiał z biura organizatorów stowarzyszenia Skyway Run.

W majowym nocnym biegu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 700 osób. Trzeba się spieszyć, bo po dwóch dniach od otwarcia zapisów pozostało już tylko ok. 350 dostępnych pakietów dla biegaczy. Zapisy trwają za pośrednictwem strony skaywayrun.pl. Tam też dostępny jest regulamin imprezy.

Udział w Skyway Run jest płatny. Do 20 kwietnia opłata wynosi 59 zł, po tym terminie wzrasta do 69 zł, a po 5 maja wynosi 79 zł. Zapisy trwają do 17 maja. Mogą być zakończone wcześniej, jeżeli limit pakietów startowych zostanie wyczerpany. Uczestnik biegu w pakiecie otrzyma koszulkę, pamiątkowy medal na mecie, numer startowy wodę lub napój izotoniczny i zwrotny chip do pomiaru czasu montowany do buta.

Biuro zawodów w terminalu głównym lotniska w Jasionce będzie otwarte 20 maja od godz. 18:30 do 22:30. Aby uniknąć stania w kolejce warto odebrać pakiet startowy jak najwcześniej. W terminalu odbywać się będzie także szereg innych atrakcji, jako imprezy towarzyszące nocnemu biegowi po pasie startowym lotniska.

– Ani biegacze, ani kibice nie będą się nudzić w oczekiwaniu na ODLOT  – zapewnia Elżbieta Musiał.

Uczestnicy Skyway Run Rzeszów nie mogą zapomnieć o dokumencie tożsamości wraz ze zdjęciem. To warunek, by wejść do strefy zastrzeżonej lotniska. Wszyscy uczestnicy biegu zostaną skontrolowani przez Służbę Ochrony Lotniska podczas oprawy przedbiegowej.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Aby osoba niepełnoletnia mogła odebrać pakiet, musi mieć ze sobą zgodę na udział w biegu podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego. Taką zgodę można pobrać ze strony www.skywayrun.pl

Rzeszów News jest patronem Skyway Run. 

O tym, jaka atmosfera panuje podczas biegów Skyway Run Rzeszów możecie zobaczyć na na dwóch poniższych filmach z poprzednich edycji nocnych biegów. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: