Lotniska należące do Związku Regionalnych Portów Lotniczych podpisały dziś (18.09) list intencyjny w którym wyraziły chęć współdziałania w rozwoju siatki połączeń z regionalnych portów lotniczych z Eurolotem.Strony zadeklarowały podejmowanie wspólnych inicjatyw w zakresie poszukiwania rozwiązań przyczyniających się do rozwoju, zwiększenia konkurencyjności i dostępności transportu lotniczego oraz jego zrównoważonego rozwoju, poprzez zapewnienie oferty połączeń z portów regionalnych w ruchu krajowym i międzynarodowym. Uznały, że porty lotnicze i przewoźnik lotniczy, jako uczestnicy łańcucha dostaw usług lotniczych, mają wzajemny wpływ na rozwój połączeń i poprzez wspólne działania mogą efektywnie kreować ich rozwój z pożytkiem dla wszystkich uczestników rynku.
List nie zawiera szczegółowych rozwiązań, zostaną one dopierowypracowane.
– Stwarza to nową jakość w budowaniu krajowego systemu komunikacji między polskimi lotniskami. ZRPL chce także wesprzeć Eurolot w otwieraniu nowych destynacji z portów regionalnych na rynku europejskim. Wspólne działanie powinno pomóc w znalezieniu optymalnych rozwiązań, z korzyścią przede wszystkim dla pasażerów. Z drugiej strony dla rozwoju regionalnych portów lotniczych krajowy przewoźnik regionalny jest pożądanym partnerem biznesowym – mówi Artur Tomasik, prezes ZRPL oraz GTL SA.
– Otwieranie nowych połączeń dla każdej linii jest wielkim wyzwaniem biznesowym. Współpraca z portami daje szanse wypracowania najlepszych rozwiązań dla Eurolotu i lotnisk. Wspólna inicjatywa z ZRPL stanowi realizację przyjętej strategii Eurolotu, działania na rynku krajowym i międzynarodowym– mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu.
Do ZRPL należą porty w : Radomiu, Bydgoszczy, Modlinie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Gdyni, Gdańsku, Szczecinie, Rzeszowie i Lublinie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!
Reklama