Zdjęcie: Facebook.com / Społeczny Rzecznik Pieszych w Rzeszowie
Reklama

Ratusz kontynuuje politykę wprowadzania ułatwień dla pieszych i rowerzystów w Rzeszowie. Na ulicy Baldachówka wymalowano “zebrę”.

– Przejście dla pieszych na ul. Baldachówka, to kolejna zmiana, która pozytywnie wpłynie na ruch pieszych, ponieważ w tym miejscu zawsze parkowały samochody, a piesi nie mogli bezpiecznie przejść i musieli wychodzić na ulicę Króla Kazimierza – poinformował na Facebooku Społeczny Rzecznik Pieszych w Rzeszowie. 

Dodał on, że najbliższym czasie zostaną również obniżone krawężniki na tym przejściu. Wprowadzane zmiany to efekt sierpniowego spaceru prezydenta Konrada Fijołka z przedstawicielami ruchów miejskich, które walczą o uwolnienie centrum Rzeszowa od samochodów. Elementami walki jest m.in. likwidacja “dzikich” parkingów (TUTAJ i TUTAJ). 

Ratusz także ułatwia życie rowerzystom, likwidując wysokie krawężniki (TUTAJ i TUTAJ). Konrad Fijołek mówi, że celem nowej polityki jest poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie przyjazności rzeszowskiej przestrzeni publicznej dla ruchu pieszego.

Zdjęcie: Facebook.com / Społeczny Rzecznik Pieszych w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: