Zdjęcie: Pixabay

Do 159 wzrosła liczba osób objętych 2-tygodniowym nadzorem epidemiologicznym na Podkarpaciu w związku z podejrzeniem występowania u nich koronawirusa. 

Jeszcze do środy takich osób było 132, a dwie osoby przebywały w szpitalu. Według czwartkowego komunikatu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w porozumieniu w porozumieniu z podkarpackim sanepidem nadzorem jest aktualnie objętych 159 osób. 

– Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 6 osób – są one w trakcie badań – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik PUW w Rzeszowie.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 35 testów, wszystkie są ujemne. Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem.

W Polsce, jak na razie, stwierdzono jeden przypadek zarażenia koronawirusem. Dotyczy on 66-letniego mężczyzny, który przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. W całym kraju dotychczas zbadano 676 próbek, z czego 675 było negatywnych. 

W Rzeszowie od 27 lutego odwołane są wszystkie miejskie imprezy, od 28 lutego zaś podmioty lecznicze na Podkarpaciu, które mają oddziały zakaźne, są postawione w stan podwyższonej gotowości. Od kilku dni także miejska komunikacja w Rzeszowie jest dodatkowo dezynfekowana. 

Ponadto, Uniwersytet Rzeszowski odwołał zagraniczne wyjazdy swoich studentów i pracowników, a Politechnika Rzeszowska odwołała zaplanowany na 11 marca Dzień Otwarty, w którym mało wziąć udział około 1000 osób. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama