Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarne w Rzeszowie

69 osób, podejrzanych o zakażenie koronawirusem, jest aktualnie hospitalizowanych na Podkarpaciu – poinformował w sobotę Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. 

Jak przekazała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik PUW w Rzeszowie, na Podkarpaciu pod nadzorem sanepidu jest w tej chwili 5911 osób, 5298 poddano przymusowej kwarantannie domowej, aktualnie hospitalizowanych jest 69 osób. 

W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano do tej pory 985 testów na obecność koronawirusa. Potwierdzono już 19 przypadków zakażenia, ostatni z piątku dotyczy młodego mężczyzny z powiatu krośnieńskiego

Także w piątek w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, która była zarażona koronawirusem. Śmierć 27-latki nie jest jednak wliczana do statystyk osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem, bo przyczyną śmierci 27-latki była sepsa. 

W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce: czterech z Wielkopolski, trzech ze Śląska, trzech z Warmii i Mazur oraz po jednej z Lubelskiego, Zachodniopomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego. 

Dotychczas w Polsce odnotowano 439 przypadków zakażenia Covid-19, zmarło 5 osób, m.in. 67-letni mieszkaniec Leżajska.

W działaniach związanych z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na Podkarpaciu biorą udział m.in. policjanci, którzy sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania, oraz strażacy. 

Ci drudzy od 9 marca pełnią dyżur w punktach kontrolnych na granicach z Ukrainą i Słowacją. Strażacy mierzą temperaturę ciała osób przekraczających granicę. Do piątku sprawdzili temperaturę u prawie 62000 podróżnych.

Dodatkowo przy szpitalach ratownicy z przemyskiej, krośnieńskiej, mieleckiej i łańcuckiej komendy PSP rozstawili namioty, które mogą pełnić funkcje polowych izb przyjęć.

– Strażacy ochotnicy z powiatów stalowowolskiego, jasielskiego, ropczycko-sędziszowskiego i sanockiego dowozili żywność rodzinom objętym kwarantanną – poinformował bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej. 

W działania związane z walką z Covid-19 oraz pomoc objętym kwarantanną mieszkańcom naszego regionu zaangażowanych było prawie 600 podkarpackich strażaków. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama