Bank PKO BP ufunduje nową siłownię plenerową w Rzeszowie. Powstanie ona jeszcze w tym roku na Olszynkach.

PKO BP od wielu lat jest sponsorem licznym imprez biegowych w Rzeszowie. Bank sam zaproponował miastu, że sfinansuje budowę nowej siłowni plenerowej.

Urzędnicy mieli tylko wskazać miejsce. Wybór padł na niewielką łąkę przez wałem usypanym na Olszynkach. Pod budowę siłownię zarezerwowano 20-arową działkę.

– W centrum nie mamy takiej siłowni. Osoby mieszkając w Śródmieściu najbliższy tego typu punkt rekreacyjny mają dopiero na bulwarach – wyjaśnia Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Na siłowni będą takie urządzenia jak biegacz, orbitrek, wyciąg i krzesełko do ćwiczeń, twister, czy drabinka do podciągania. – Siłownia będzie w kolorach niebiesko-czerwonych, bo takie są barwy banku – dodaje Wąsowicz-Duch.

Koszt budowy siłowni nie jest znany urzędnikom. Rzeszowska siłownia będzie jedną z kilku w Polsce, które powstaną dzięki finansowemu wsparciu PKO BP.

Siłownia będzie przeznaczona dla dzieci od mniej więcej 11. roku życia, a korzystanie z niej będzie bezpłatne. Plan zakłada, że pierwsi miłośnicy sportu będą mogli na siłowni ćwiczyć od 17 września.

W Rzeszowie jest siedem takich plenerowych punktów rekreacyjnych, m.in. przy bulwarach, Lisiej Górze, Żwirowni, ul. Odrzykońskiej.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! 3 zawody, które zmienią świat. Warto wybrać te studia!

001

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama