Zdjęcie: Dorota / Czytelniczka Rzeszów News
Reklama

Czytelnicy Rzeszów News przesyłają nam kolejne zdjęcia, jak w sobotę wyglądają brzegi Wisłoka i jego okolice. O powrzucanych do rzeki koszach na śmieci i roztrzaskanym szkle na ścieżkach najpierw poinformowała nas pani Joanna.

Po południu pani Dorota na zdjęciach pokazała nam, co zobaczyła podczas spaceru nad Wisłokiem na odcinku od mostu Zamkowego do kładki na rzeszowskich bulwarach. 

– Na jej oświetlenie wydano bezmyślnie 100 tys. zł, a kilka metrów od kładki jest śmietnik i morze plastiku. Dlaczego miasto tam nie sprząta? Dlaczego nie ma tam koszy na odpady? – pyta Dorota.

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

21 KOMENTARZE

 1. No niesamowite, odkrycie prawie jak Ameryki. Przecież brzegi Wisłoka wyglądają tak OD LAT, kiedy tylko pojawiają się pierwsze ciepłe dni. Wystarczy zapytać osoby spacerujące tam z psami. Od 4 lat zmagałam się z masą porozbijanego szkła, spacery w sobotę i niedziele rano – dramat. Gdyby nie cudowne, wspaniałe i niezastąpione Panie z MPGK te miejsca utonęłyby w śmieciach po kilku dniach. Nie licze już ile psiaków ucierpiało przez szkło porozbijane umyślnie i nie na trawnikach i chodnickach. A co mądrzejsi wbijają specjalnie końcówki rozbitych butelek w ziemie żeby psy porozcinały sobie łapy.

  Do czasu kiedy nie zmieni się albo nasza mentalność i dbanie o wspólny porządek albo nie będzie więcej PIESZYCH patroli nad Wisłokiem zwracających uwagę na zaśmiecanie a nie spisywanie grzecznie siedzących ludzi z jednym piwem nic się nie zmieni.

  Dla złośliwych – tak, mam psa i sprzątam po nim zawsze, i wstyd mi za ludzi którzy tego nie robią.

 2. Ludzie śmiecą .Ale jest taki twór w mieście który się nazywa estetyka.miasta.I to oni sa odpowiedzialni za to że wiedząc jak jest nasmiecone nad wislokiem nie reagują na to .Smietnikow brak więc mają ta estetykę za ktora są odpowiedzialni gdzieś.

 3. Dziwię się, a może nie. Nie, jednak dziwię się, że takie komentarze jak Jana mają prawo bytu. Wypowiedzi typu: posprzątać powinno MPGK, estetyka miasta, samo miasto, święty Turecki czy inni święci dają przyzwolenie na dalsze takie postępowanie. Co takim sposobem uczymy młodych? Nic! Uczymy, że nawet jak po sobie nie sprzątną to zrobi to ktoś za nich i tak koło się zamknie. Czy na tym ma to polegać? Czyli, s*@jmy gdzie popadnie,, przyjadą i sprzątną.

 4. Janie, idąc Twoim tokiem myślenia w przypadku, gdy nafajda pies to ma posprzątać właściciel a jak rozpierduchę zrobią młodzi gniewni to ma sprzątać miasto? A co to, prywatna sprzątaczka? Do pierona, ci którzy tak pięknie przyizdabiają nasze miasto powinni sprzątać w ramach resocjaluzacji. I to nie tylko po sobie, ale przelecieć ze dwa razy miasto, na błysk.

 5. Przecież to jest brzeg od strony działek, tam nie ma żadnej rekreacyjnej ścieżki tylko są same krzaki więc po cholerę pani Dorota łazi po krzakach. Po drugie gówniarzeria jest tak dzisiaj wychowana i to ich powinno się ścigać do sprzątania.

 6. Taki widok jest nie tylko nad Wisłokiem, na osiedlowych uliczkach i placach zabaw również przesiadują młodzi ludzie, którzy raczą się alkoholem by po skończonej imprezie pod chmurką pozostawić po sobie syf. Butelki, opakowania po pizzy, pety, nie wpominając już o tym że piwo trzeba wysikać a czasami nadmiar zwrócić na chodnik.

 7. Za porządek przede wszystkim odpowiadają ludzie. Do domu też wzywasz MPGK jak nabrudzisz? Kulturę i porządek wynosi się z domu, widocznie nie wszyscy mieli w domu czysto i nie wszystkich wychowano jak trzeba.

 8. Czy to prawda, że w kilku miejscach w Rzeszowie zlikwidowano ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ, aby na jej miejscu zbudować parking naziemny? Co na ten temat mają do powiedzenia Ratusz i Miejski Zarząd Dróg? Kto wydał na to zgodę? Czy Redakcja Rzeszów News podejmie temat? Wstępne info, że tak się stało na Lubelskiej koło biurowca i na Okulickiego. Jeśli prywaciarz nie zadbał o odpowiednią ilość parkingów podziemnych, to tylko jego problem, a nie miasta.

 9. Pani Polu – no co ja napisałem co napisałem ze gonic dziadostwo co robi burdel i śmieci Kochana nie spadlem wczoraj z palmy daktylowej twardo stąpam od x lat po ziemi sporo widziałem nad Wisłokiem od 1950 roku to jakie jest wyjscie ; gonic dziadów : kara,mandat i sprzątanie
  Po mnie mama nie sprzątała i sam sprzątam po sobie od lat ; O !
  Chyba jasno napisałem : wow!

 10. Dzisiaj kilkadziesiąt osób społecznie zbierało śmieci na lewym brzegu Wisłoka między mostem Lwowskim i kolejowym. Inicjatywa grupy Stacja Rzeszów Dziki.

 11. Nosz kurcze, nie zdzierże!! Ratusz, Urzędnicy,MPGK itp idt. Ludzie, oni śmiecą, że mają sprzątać po niewychowanych chamach którzy nie wiedzą co robi się że śmieciami?!! Roman skąd ty się urwałeś?! Jakie wychowanie z domu wyniosłeś, rozrzucałeś śmieci po mieszkaniu, a mama sprzątała? Masakra, dokąd ten świat zmierza. Wymaga się tylko od innych, a od siebie nic….

 12. Gdzie jest Ratusz – wiosna pobutka wysłać urzędników do roboty ,postawic kubły do segregacji tego badziewia ,gdzie pachołki miejscy do łapania dziadosrwa co nie dba o porządek – zostawic wieże farną i ratusz w spokoju jak stały stać będą a w teren,w teren chyba że korzenie wyrosły to piła i odcinać od gleby i w teren do roboty ; gonić dziadostwo wystawiac mandaty podobno miasto innowacji to innowacyjnie karać meneli : O !

Comments are closed.