Reklama

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieście aresztował na trzy miesiące Daniela Ś., naczelnika rzeszowskiego wydziału ekonomicznego Centralnego Biura Śledczego Policji, oraz Żenię R., współwłaściciela agencji towarzyskiej „Olimp” w Budziwoju.

Krakowski sąd podjął ostatnie dwie decyzje. Wcześniej aresztował Aleksa R., brata Żeni. Sąd też odmówił aresztowania Krzysztofa B., szefa CBŚP w Rzeszowie.

Daniel Ś. jest podejrzany o branie łapówek od braci R., którzy prowadzili agencję „Olimp” w Budziwoju. Żenia R. ma zarzuty dotyczące wręczenia korzyści majątkowych funkcjonariuszy.

Danielowi Ś. i Żeni R. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W aferze dotyczącej Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie zarzuty przedstawiono dotychczas pięciu osobom: wspomnianym szefom rzeszowskiego CBŚP, właścicielom „Olimpu”, oraz Jerzemu M., znanemu w Rzeszowie hotelarzowi. On wyszedł na wolność po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 15 tys. zł.

Śledztwo w sprawie afery w rzeszowskim CBŚP prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. To na jej polecenie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała szefów CBŚP, braci R. i Jerzego M.

Prokuratura twierdzi, że szefowie CBŚP brali łapówki za to, by policja nie interesowała się działalnością „Olimpu”. Więcej o sprawie możecie przeczytać także TUTAJ i TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.