Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

– Prezydent nie wybrał honorowego przejścia na emeryturę – uważa PiS, komentując piątkową akcję komitetu Rozwój Rzeszowa wymierzoną w radnych PiS. 

“Całą prawdę” o radnych PiS w minionej kadencji w piątek po południu zorganizował komitet Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Proprezydencki komitet opublikował w mediach społecznościowych grafiki z wizerunkami radnych PiS, którzy w ostatnich latach głosowali przeciwko budżetowi Rzeszowa. Grafiki trafiły także do mediów. 

– To akt desperacji, wynikający ze strachu przed rozstrzygnięciem niedzielnych wyborów – skomentował szybko dla Rzeszów News Marcin Fijołek, szef sztabu Wojciecha Buczaka, kandydata PiS na prezydenta Rzeszowa.

Chwilę później PiS wydał oficjalne stanowisko w tej sprawie. 

“Rozwój Rzeszowa udowodnił swoją żenującą akcją uruchomioną na kilka godzin przed ciszą wyborczą, że jego jedynym programem dla Rzeszowa jest bycie „antyPiS”. Środowisko skupione wokół Tadeusza Ferenca nie przedstawiło w trakcie kampanii żadnej spójnej wizji rozwoju miasta ani programu dla mieszkańców. Jesteśmy za to świadkami serii całkowitych porażek prezydenta” – czytamy w oświadczeniu PiS.

“Nieporadność w sprawie wykorzystania energii geotermalnej, fatalny stan materiałów kamieniarskich na nowo wyremontowanej ul. 3 Maja; koszmarna decyzja o pozwoleniu na zwiększenie produkcji Res-Drobu; konflikty z mieszkańcami większości rzeszowskich osiedli i wiele innych” – wylicza PiS w oświadczeniu, które trafiło do naszej redakcji. 

“To niezwykle przykre, że w ostatnich godzinach kampanii nie potrafili powstrzymać się od agresywnego i kłamliwego ataku na Prawo i Sprawiedliwość” – uważa PiS. 

PiS przekonuje, że ich radni nie byli przeciwko miejskim inwestycjom. “Popieramy realizację wszelkich zadań służących mieszkańcom. Natomiast utożsamianie braku naszej akceptacji dla całościowego budżetu miasta z głosowaniem przeciw konkretnym inwestycjom to oczywista manipulacja” – twierdzi PiS. 

“Wyrażaliśmy natomiast sprzeciw wobec polityki Tadeusza Ferenca w której brakowało miejsca na wiele ważnych dla mieszkańców inwestycji. W rozmowach z rzeszowianami powszechnie czuć, że są już oni Ferencem zmęczeni. Szkoda, że prezydent nie wybrał honorowego przejścia na emeryturę. Na koniec jego rządów pozostanie niesmak i atmosfera walki ze wszystkimi, z mieszkańcami włącznie” – czytamy w oświadczeniu PiS. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

21 KOMENTARZE

 1. Nic mnie nie zdziwi że w rzeszowie rządzi komuna bo tam czas się zatrzymał,po komentarzach widzę że to miernota zaślepienie polityczne,i interes pewnej grupy ludzi na którym traci ogół.

 2. co to za radni z pisu, którzy mieszkają poza Rzeszowem? zameldowanie nie wystarczy. Potrzebuje kandydata, który mieszka w Rzeszowie, drugi buduje się też poza Rzeszowem. Co to ma być???oto całe kłamstwo pisu

 3. Rocznie w Rzeszowie jest wykonywanych tysiące inwestycje od dużych po małe , a pisowce wiecznie jak mantra powtarzają te same śpiewki o remoncie 3 maja , o wodach geotermalnych , i Res-Drobie. Rzeczą normalną jest że przy tylu realizowanych inwestycjach znajdą się takie które nie będą odpowiadały mieszkańcom. Rozumiem że do innych inwestycji nie maja zastrzeżeń ??

 4. Ja rowniez dziekuje bo zaiste wasze teksty beda mialy nizaprzeczalny wplyw na podniesienie frekwencji waszych przeciwnikow. Brawo PIS w niedziele dostaniecie czerwona kartke.

 5. Ciul z obwodnicą jak przez 41 lat ratusz nie jest w stanie zrobic ul.Zygmunta Starego – a przez 14 lat nie był w stanie dokończyc na całej długosci ul Wł.Warneńczyka a takich
  ” kwiatków ” w mieście jest multum- nie wspominam o innych inwestycja niepokończonych a rozpoczętych przez towarzysza Kruczka –
  A co do obwodnicy fakt jak ją wyrysowali w 1933 to już dawno powinna być budowana choćby etapami – już by była : O !

 6. DO PISu – pycha kroczy przed upadkiem! Podoba mi sie jak strzelacie sobie samobuja krzyczac ze zagrywki Rozoju Rzeszowa to akt desperacji i jednoczesnie pragne wam PISowco z calego serca podziekowac za motywowanie do frekfencji waszych przeciwnikow. To byla zagrywka na poziomie IQ …….(bardzo niskim)

 7. Kultys, jedynka PiSu pociągnie tą partię pod lód. Nie ma większego szkodnika. Nie bez przyczyny na mieście dorobił się ksywki Wielki Hamulcowy.

  Tyle inwestycji, tyle wstrzymanych inwestycji, tyle straconych milionów którw mogły zostać i procentować w mieście i wzrost bezrobocia. Kultys będzie gwożdziem do trumny w trumnie wyborczej PiS.

 8. Czy pis jest aż naprawdę tak głupi, że daje Buczakowi jakąś szanse? Teraz będą wmawiać, że radni pis nic nie blokowali? Żenująca żenada. No ale jeszcze te parę godzin nich się połudzą. Chyba, że karty komisje mają już posegregowane i policzone. Czego niestety po pisie można się spodziewać obserwując co robią z Polską.

 9. Żenująca to jest hipokryzja radnych PiS-u, przeciwników wszelkich inicjatyw, które nie były/nie są ich pomysłu. Hamulcowi rozwoju Rzeszowa. Mieszkańcy są wami zmęczeni – odejdźcie.

Comments are closed.