Ruszyły zapisy pięcioosobowych drużyn do PKO Biegu Charytatywnego w Rzeszowie. Sztafeta rozegra się 17 września na stadionie Resovii.

PKO Bieg Charytatywny odbędzie się po raz drugi, a w Rzeszowie po raz pierwszy. Równocześnie na stadionach lekkoatletycznych 12 polskich miast 17 września (sobota) o godz. 11:30 wystartują pięcioosobowe drużyny. Tegoroczny Bieg odbywa się pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”.

Tak jak w ubiegłym roku, zawodnicy przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO BP przekaże pieniądze na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Na najlepsze zespoły czekają nagrody. Limit uczestników na każdym stadionie to 70 drużyn.

Fundacja sfinansuje też budowę siłowni plenerowych dla mieszkańców wszystkich miast-gospodarzy. W Rzeszowie siłownia powstanie na Olszynkach.

W stolicy Podkarpacia bieg odbędzie się na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego 22. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Tadeusz Ferenc.

Ambasadorem biegu w Rzeszowie został Marek Plawgo, lekkoatleta, sprinter i płotkarz, rekordzista Polski na 400 m przez płotki. W zeszłym roku prowadził imprezę w Lidzbarku Warmińskim.

– Mam nadzieję, że dla uczestników udział w tym wydarzeniu będzie okazją, aby zmierzyć się ze sobą oraz złapać bakcyla biegania na dłużej – mówi Marek Plawgo.

Opłata startowa wynosi min. 25 zł od drużyny, czyli 5 zł od uczestnika. Wszystkie wpłaty również zostaną przekazane na cel charytatywny. Zapisów można dokonywać od piątku (26 sierpnia) na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Tego samego dnia na wszystkich 12 stadionach o godz. 9.00 odbędzie się również PKO Bieg Charytatywny Młodych – finał eliminacji „SportGeneracja”. Jego uczestnikami będą uczniowie szkół podstawowych z całej Polski, również tych, które należą do Szkolnych Kas Oszczędności.

W każdym mieście wygra 5 zespołów, a zwycięzcy otrzymają pieniądze na zakup sprzętu sportowego dla ich szkół. Okrążenia wybiegane przez uczniów zostaną doliczone do okrążeń pokonanych przez dorosłych uczestników. Fundacja PKO BP przeliczy je na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

W zeszłorocznej edycji PKO Biegu Charytatywnego wzięło udział 3 665 osób, które pokonały ponad 26 tys. okrążeń. Fundacja przekazała 632 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

– Jesteśmy przekonani, że w tym roku zaangażowanie uczestników będzie jeszcze większe – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO BP.

Bieg promują także niezmiennie od pierwszej edycji Maciej Kurzajewski, dziennikarz TVP Sport oraz byli lekkoatleci Sebastian Chmara i Paweł Januszewski. W tym roku dołączyła do nich aktorka Karolina Gorczyca.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama